X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZBP: przybywa wniosków o "wakacje kredytowe". Raty odraczane nawet do 6 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:22
Do banków trafiło 700 tysięcy wniosków od klientów indywidualnych i firm o odroczenie rat kredytów. W sumie do tej pory odroczono raty o wartości ponad 42 miliardów złotych - podał Związek Banków Polskich.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Autorstwa Proxima Studio

- Wnioski rozpatrywane są coraz sprawniej i szybciej, choć tempo składania wniosków przez klientów indywidualnych jest znacząco niższe niż w pierwszych dwóch tygodniach od ogłoszenia programu. Co cieszy jest coraz mniej skarg składanych w bankach - poinformował prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

1280px-20190105_114329_PKO_Bank_Polski,_Stary_Port_1-3_Bydgoszcz.jpg
"Wakacje kredytowe" trafią do BIK. Czy wpłynie to na wiarygodność kredytową?

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba skarg konsumentów zwiększyła się jedynie o 198 i wynosi łącznie 2.815 - dodał szef ZBP.


online-banking-4287684_1280.jpg
Szef ZBP: większość wniosków o wakacje kredytowe rozpatrywana jest pozytywnie

Raty są odraczane na okres od jednego do trzech lub sześciu miesięcy. W zależności od banku klienci mogą się starać o odroczenie spłaty całości raty lub mogą odroczyć część kapitałową, a spłacać wyłącznie odsetki i wymagane ubezpieczenia. Efektem wniosku jest wydłużenie okresu kredytowania lub zwiększenie wysokości przyszłych rat.

>>> CZYTAJ TAKŻE Koronawirus hamuje zaciąganie kredytów. Banki przed poważnymi wyzwaniami

Bankowcy przypominają, by w związku z obecną sytuacją możliwe jak najczęściej korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Życie na kredycie. Padł rekord dekady

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 07:47
Polacy zaciągnęli w zeszłym roku najwięcej kredytów mieszkaniowych od 10 lat. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że ich wartość przekroczyła 56 miliardów złotych i przebiła rok 2017 o ponad 20 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZBP: kto utracił dokumenty powinien jak najszybciej zastrzec je w banku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 14:30
W II kw. tego roku zablokowano 1 tys. 122 próby wyłudzeń kredytów na kwotę 92 mln zł - poinformowali przedstawiciele Związku Banków Polskich (ZBP). W tym czasie odnotowano dziewięć prób wyłudzenia kredytów przekraczających 1 mln zł, z czego największa to 20 mln zł w woj. kujawsko-pomorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy punktualnie spłacają swoje zobowiązania finansowe

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 18:40
7 mln Polaków skrupulatnie spłaca swoje zobowiązania, czyli ma tzw. doskonały scoring - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej. Najrzetelniejsi kredytobiorcy są m. in. w Rzeszowie i Krośnie, ale też w Warszawie i Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Święta pożyczyliśmy 4,5 miliarda! Spłacimy to w 2020 roku?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 10:43
Przed Bożym Narodzeniem Polacy zaciągnęli kredyty gotówkowe o łącznej wartości niemal 4,5 miliarda złotych. Do tego dochodzi jeszcze 1,5 miliarda złotych długu wywołanego przez kupowanie produktów na raty. Kiedy to spłacimy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef ZBP: większość wniosków o wakacje kredytowe rozpatrywana jest pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:50
Klienci banków mogą składać wnioski o czasowe odłożenie spłaty kredytu - przypomina Związek Banków Polskich. Jak dotąd nie odnotowano większych zakłóceń w obsłudze tego procesu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus hamuje zaciąganie kredytów. Banki przed poważnymi wyzwaniami

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:40
Liczba zapytań kredytowych spadła o ponad 30 proc. Banki miały jednak na głowie co innego niż akcja kredytowa - pisze dzisiejszy "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wakacje kredytowe" trafią do BIK. Czy wpłynie to na wiarygodność kredytową?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:14
Skorzystanie z wakacji kredytowych, jakie oferują banki w związku z obecna sytuacją, zostanie niemal zawsze odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej - wynika z analizy Bankier.pl. Większość banków deklaruje, że wysyła raporty, które nie powinny jednak wpłynąć na ocenę wiarygodności klienta.
rozwiń zwiń