X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koronawirus hamuje zaciąganie kredytów. Banki przed poważnymi wyzwaniami

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:40
Liczba zapytań kredytowych spadła o ponad 30 proc. Banki miały jednak na głowie co innego niż akcja kredytowa - pisze dzisiejszy "Puls Biznesu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak czytamy, "banki mają za sobą trzy chyba najbardziej pracowite tygodnie w ostatnich dekadach".

- Zaczęło się od organizacji gigantycznego przedsięwzięcia logistycznego, jakim było przestawienie biznesu na pracę zdalną. Najtrudniejszym zadaniem było przeniesienie i ustawienia bezpiecznych łączy dla pracowników odpowiedzialnych za kluczowe obszary, głównie pionu IT, odpowiedzialnego za bezproblemowe funkcjonowanie systemów związanych z płatnościami elektronicznymi i gotówkowymi - przypomina dziennik.

Wakacje kredytowe na razie nie budzą wielkiego zainteresowania

Gazeta zwraca uwagę, że kolejnym wyzwaniem, z jakim mierzą się banki, jest akcja "wakacje kredytowe 2020".

- Na razie brakuje informacji co do skali zainteresowania. ZBP podał kilka dni temu liczbę 30 tys. wniosków, ale z naszych informacji wynika, że dotyczy ona tylko jednego-dwóch banków. Banki potwierdziły, że po pierwszej dość wysokiej fali wniosków nastąpił spadek - czytamy.

Jak dodano, "nie ma też nadzwyczajnego zainteresowania wakacjami wśród firm".

- W jednym z trzech największych banków w piątek łączna wartość odroczonych kredytów (razem z leasingiem) wyniosła 15 proc. portfela klientów MŚP - napisano.

Akcja kredytowa hamuje

Dziennik zauważa, że "na razie niewiele pracy mają pracownicy zajmujący się sprzedażą w bankach".

- Mocno spadła sprzedaż kredytów hipotecznych, co jest o tyle zrozumiałe, że wymagają one działań, które, w związku z restrykcjami koronawirusowymi, są trudne do przeprowadzenia, jak np. sporządzenie operatu szacunkowego. Kredyty gotówkowe też sprzedają się znacznie słabiej, bo klienci nie zadłużają się na poczet remontów, komunii i świąt - dodano.

Według gazety wyhamowanie akcji kredytowej widać po danych Biura Informacji Kredytowej.

- W tygodniu 15-21 marca banki wysłały do BIK 250 tys. wniosków o weryfikację danych od wnioskujących o kredyt, czyli o 33 proc. mniej niż tydzień wcześniej, 8-14 marca, kiedy zapytań było 365 tys. W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. spadek wyniósł 41 proc. - poinformowano.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

PolskieRadio24.pl, PAP, Puls Biznesu, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc w trudnych czasach. Zobacz, co składa się na "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 10:59
Rano Sejm przyjął specustawę zawierającą pakiet wsparcia dla firm i pracowników dotkniętych epidemią koronawirusa. Główne cele "tarczy antykryzysowej" to ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: w drugim kwartale Polska wpadnie w głęboką recesję

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:46
- W II kwartale PKB Polski skurczy się o 5-10 proc., a powrót na ścieżkę wzrostu może nastąpić na przełomie 2020 i 2021 roku - prognozuje w artykule na portalu Business Insider szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. Jak zachować spokój?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 12:41
Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy może wiązać się z dużym stresem. Jak zachować spokój, kiedy z każdej strony dociera do nas tyle niepokojących informacji?
rozwiń zwiń