X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Hurtownicy z branży przetwórstwa spożywczego mogą się ubiegać o 10 mln złotych dotacji z ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczyna nabór wniosków od firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich hurtową sprzedażą. Przetwórcy będą mogli ubiegać się o dotację do 10 milionów złotych. Wsparciem objęte są sektory przetwórstwa mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż, ziemniaków, jaj i miodu. Wnioski będą przyjmowane do 27 marca.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Tupungatol

O tego typu pomoc może ubiegać się przedsiębiorca prowadzący działalność w formie mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa i zajmujący się przetwarzaniem albo wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych. Maksymalne wparcie dla firmy wynosi 10 milionów złotych.

Wsparcie inwestycji na rzecz rozwoju przetwórstwa i hurtowni

O dotację na inwestycje w przetwórstwo może się ubiegać także przedsiębiorstwo, które jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów. Wtedy można ubiegać się  o 15 mln złotych. Minimalna wysokość wsparcia wynosi 100 tys. zł na jednego producenta-hurtownika.


rolnictwo finanse1200.jpg
Rząd przyjął ustawę wzmacniającą pozycję producentów rolnych w skupie i handlu

Pieniądze będą wypłacane w formie refundacji do 50 procent kosztów kwalifikowanych, poniesionych na realizację inwestycji. Chodzi o budowę, przebudowę i rozbudowę wszelkich budynków związanych z przetwarzaniem bądź wprowadzaniem produktów rolnych do obrotu.

Tego typu inwestycja musi być połączona bezpośrednio z zakupem maszyn i urządzeń związanych z przetwarzaniem, z przygotowywaniem to przetwarzania, z magazynowaniem i przygotowywaniem do sprzedaży.

System punktowy decyduje o przyznaniu dotacji

W najbliższym naborze podniesiono próg minimalnej liczby punktów rankingowych umożliwiającej podpisanie umowy o przyznaniu pomocy. Minimum to 20 punktów. Punkty mogą otrzymać producenci pasz bez GMO, grupy producentów rolnych, związki grup, spółdzielnie. Kolejne punkty można otrzymać za innowacyjność operacji bądź powiązaniem jej z ochroną środowiska lub przeciwdziałaniem zmianom klimatu, czy też uczestnictwo w unijnych lub krajowych systemach jakości.


jedzenie żywność 1200.jpg
Od 2020 r. produkty bez GMO będą specjalnie oznakowane

Najwięcej punktów będzie można otrzymać za realizację inwestycji związanych z produkcją pasz z surowców wolnych od GMO. Na podstawie liczby otrzymanych punktów zostanie przygotowana lista określająca kolejność przysługiwania wsparcia.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak