X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR: wkrótce papier zbędny. Rolnicze dopłaty za pomocą mobilnej aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:00
Jeszcze przed jesienią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje uruchomić dla rolników aplikację na smartfony - powiedział p.o. prezesa Agencji Tomasz Nowakowski. Program ma ułatwić wydawanie decyzji o dopłatach.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Na trwających w Poznaniu targach rolniczych POLAGRA Premiery zaprezentowano testową wersję aplikacji na smartfony, za pomocą której rolnicy będą mogli wysyłać do ARiMR zdjęcia swoich gruntów i dokumentów potrzebnych przy składaniu wniosków o dopłaty.

- Przygotowujemy się do wprowadzenia tego w tym roku. Idealnym by było, gdyby to się udało zrobić przed jesienią i tak chcielibyśmy to zrobić. Ale będziemy dążyć do tego, żeby maksymalnie ten czas skrócić - zadeklarował p.o. prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

Dodał, że Agencja standardowo w lipcu rozpoczyna wewnętrzną weryfikację nadesłanych wniosków. - Dobrze by było, żeby w tych granicach (czasowych) ta aplikacja już funkcjonowała (...). W tym czasie już powinna działać wszędzie – powiedział.

Aplikacja jest jeszcze w fazie testów. Zanim zostanie udostępniona wszystkim rolnikom. jej możliwości zostaną sprawdzone na terenie dwóch lub trzech województw. - Chcielibyśmy zrobić testy w województwach w okolicach kwietnia-maja. To jest nasz cel – wskazał Nowakowski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nowe technologie wkroczyły do rolnictwa. Współpraca ARiMR z NCBR

Przygotowywany program umożliwi rolnikom wysyłanie do ARiMR zdjęć i dokumentów, co ma przyspieszyć wydawanie decyzji przez Agencję i ograniczyć liczbę przeprowadzanych w terenie kontroli działek. Aplikacja ma wskazywać rolnikom m.in., z którego miejsca na polu muszą zrobić zdjęcia potrzebne urzędnikom np. do weryfikacji złożonego wniosku. Program wskaże też wymaganą liczbę fotografii.

Nowakowski dodał, że każdego roku ARiMR przeprowadza ok. 70 tys. kontroli terenowych, a koszt jednej sięga kilkuset złotych. Podkreślił, że dzięki wysyłaniu dokumentów za pomocą aplikacji, a nie pocztą, wydatnie skróci się czas wydawania decyzji przez pracowników Agencji.

rolnictwo1200.jpg
ARiMR: wsparcie na rozpoczęcie działalności nierolniczej

- Musimy wejść w proces cyfryzacji, musimy przeobrazić się tak, żeby próbować odchodzić od papierów. I to są te działania, które będziemy podejmować w tym roku, które na pewno będą zmieniać oblicze Agencji (...). Strategia 4.0, którą wprowadzamy, zaczęła się wprowadzeniem eWnioskuPlus i płatnościami obszarowymi, które na pewno przyspieszyły weryfikację wniosków – zaznaczył Nowakowski.

Dodał, że oprócz wprowadzenia aplikacji mobilnej dla rolników, w tym roku Agencja skupi się m.in. na wykorzystaniu zdjęć satelitarnych. - Przygotowujemy się do tego, aby próbować za pomocą teledetekcji identyfikować rośliny i granice działek. Nad tym pracujemy bardzo mocno - dodał.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz, jak zdobyć pieniądze na restrukturyzację małego gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:10
Już tylko kilka dni zostało rolnikom na złożenie wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty do 29 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: wsparcie na rozpoczęcie działalności nierolniczej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 14:10
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza kolejny program dla obszarów wiejskich. Od 30 września można będzie ubiegać się o pomoc na rozpoczęcie działalności nierolniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie wkroczyły do rolnictwa. Współpraca ARiMR z NCBR

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:50
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczynają współpracę na rzecz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w sektorze rolniczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo i handel żywnością. ARiMR pomoże finansowo rolnikom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:15
W tym roku weszły w życie ustawy wprowadzające istotne ułatwienia w produkcji żywności przez rolników w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. Rolnicy, którzy wytwarzają produkty spożywcze w gospodarstwie i sprzedają je bezpośrednio konsumentom mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
rozwiń zwiń