X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe technologie wkroczyły do rolnictwa. Współpraca ARiMR z NCBR

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:50
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczynają współpracę na rzecz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w sektorze rolniczym.
Audio
  • O współpracy na rzecz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, między ARiMR a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - była mowa w radiowej Jedynce w audycji Dariusza Kwiatkowskiego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Współpraca ta ma między innymi usprawnić obsługę dopłat obszarowych dla rolników. Podpisano list intencyjny w tej sprawie.

- W ramach realizacji projektu pozyskiwane mogą być na przykład zdjęcia terenu, o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, wyjaśniał w radiowej Jedynce Wojciech Kamieniecki - dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

- Priorytetem we współpracy będzie wprowadzenie nowych technologii - podkreślił Tomasz Nowakowski - prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak dodał, także branża rolnicza wkracza w obszar cyfryzacji - głównie chodzi o wykorzystanie dronów oraz analizę dużej liczby danych potrzebnych w rolnictwie. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju udzieli wsparcia finansowego przy wdrażaniu tych projektów.

  • Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Dariusz Kwiatkowski, Jedynka, ARiMR, akg

Czytaj także

ARiMR: 900 tys. zł na modernizację gospodarstwa związanego z produkcją zwierzęcą

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 14:27
Od 28 czerwca do 27 lipca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy finansowej przy modernizacji gospodarstw. Dotyczy ona tak zwanego obszaru ABC czyli związanego z produkcją zwierzęcą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: wnioski o wsparcie dla grup producenckich do 31 maja

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:12
Trwa piąty nabór wniosków o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: za przekazanie gospodarstwa innemu rolnikowi należy się wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:40
Od 30 września do 29 października tego roku rolnicy będą mogli składać wnioski o uzyskanie wsparcia za trwałe przekazanie gospodarstwa innemu producentowi rolnemu.
rozwiń zwiń