X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przed końcem roku powinniśmy pojechać kluczowym odcinkiem A1 koło Częstochowy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:30
Do końca 2020 r. potrwają prace związane z zakończeniem inwestycji autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 - poinformował dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski. Główny ciąg tej trasy powinien zostać oddany kierowcom jeszcze w tym roku
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Przed kilkoma miesiącami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklarowała, że przejazd zasadniczymi jezdniami budowanej obecnie z opóźnieniami autostradowej obwodnicy Częstochowy powinien być możliwy w tym roku.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Minister infrastruktury: nie przedłuży się czas realizacji obwodnicy Częstochowy

W ostatnich tygodniach jej przedstawiciele zastrzegali, że na przesunięcie zakładanego terminu mogą wpłynąć awaria wodociągu oraz odwołanie od wyboru oferty na wykonanie barier ochronnych.

Wczoraj GDDKiA, a także przedstawiciele konsorcjum wykonującego obecne zasadnicze prace, zorganizowali wizytę studyjną na budowie obwodnicy. To liczący ok. 20 km tzw. odcinek F pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. Wiosną br. GDDKiA zerwała z powodu opóźnień umowę z poprzednim wykonawcą.

Obecnie trwają prace mające umożliwić puszczenie ruchu tranzytowego trasą główną autostrady. Szef GDDKiA poinformował, że planom sprzyjają mobilizacja wykonawców i dobra pogoda.

- Zależało nam, aby pokazać, jak w krótkim czasie, de facto niespełna trzech miesięcy z punktu widzenia dużego frontu robót, dobra współpraca między zamawiającym, konsorcjum firm, które ten kontrakt realizują oraz nadzorem, może doprowadzić do takiego efektu. To, co zostało zrobione, jeżeli chodzi o tempo pracy, dotrzymanie parametrów jakościowych i decyzyjność, to jak na możliwości nie tylko polskie, ale i europejskie, to mistrzostwo świata - powiedział Żuchowski.

Wyraził nadzieję, że trwające roboty pozwolą puścić do końca tego roku ruch na ciągu głównym autostrady, a także że możliwe będzie otwarcie w podobnym terminie węzła Ligota (z drogą krajową nr 43; docelowa nazwa węzła: Jasna Góra). Szef Dyrekcji zaznaczył jednak, że inwestycja po puszczeniu ruchu będzie dokańczana cały kolejny rok.

Żeby zakończyć tę inwestycję z wszystkimi elementami, z drogami dojazdowymi, z miejscami obsługi podróżnych, itp. myślę, że potrzebny będzie cały kolejny rok. To będą dla większości kierowców prace niewidoczne, np. przy zbiornikach, poza obiektami - zasygnalizował.

Jak dodał, trwają jeszcze analizy, w jaki sposób roboty te będą zamawiane: czy w większych postępowaniach, czy w przetargach cząstkowych, na niewielkie elementy.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Unia wesprze Polskę przy budowie dróg ekspresowych. Umowy podpisane

Drożność A1 wokół Częstochowy jest kluczowa dla przekierowania tam ruchu z miejskiego odcinka DK1, którą obecnie odbywa się główny ruch tranzytowy w osi północ-południe. W przyszłym roku rozpocznie się jego remont, zamówiony już przez częstochowski samorząd.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W II połowie roku koniec realizacji autostrady A1 Pyrzowice-Częstochowa

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 17:17
Realizacja czterech budowanych fragmentów autostrady A1 Pyrzowice-Częstochowa jest na finiszu i dobiegnie końca w II poł. 2019 r. - wynika z informacji GDDKiA. Stan realizacji opóźnionej obwodnicy Częstochowy wynosił jednak na koniec 2018 r. 49 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: nie przedłuży się czas realizacji obwodnicy Częstochowy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 06:32
- Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca roku, zgodnie z harmonogramem. Już niedługo przejmie ją nowy wyłoniony wykonawca - zapewnił w rozmowie z Polskim Radiem 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia wesprze Polskę przy budowie dróg ekspresowych. Umowy podpisane

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:21
Sektor drogowy w Polsce otrzymał unijne dofinansowanie wynoszące 2,3 mld zł na budowę trzech dróg ekspresowych w województwach mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim. Dziś podpisano umowy w tej sprawie.
rozwiń zwiń