X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jerzy Kwieciński o "eksplozji inwestycji prywatnych w sektorze przedsiębiorstw" i nowych zastępcach

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:40
Wzrost gospodarczy w tym roku powinien osiągnąć 4,5 proc., a może być nawet wyższy - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Mamy wręcz eksplozję inwestycji prywatnych w sektorze przedsiębiorstw - dodał. Przedstawił też nowych wiceministrów w swym resorcie.
Audio
  • Min. Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że Anna Gembicka będzie pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw. (IAR)
  • Min. Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że Waldemar Buda będzie się zajmował między innymi polityką regionalną oraz będzie też pełnił nową, ważną funkcję. (IAR)
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz podsekretarz stanu w MIiR Anna Gembicka i sekretarz stanu w MIiR Waldemar Buda podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz podsekretarz stanu w MIiR Anna Gembicka i sekretarz stanu w MIiR Waldemar Buda podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Powołując się na dane GUS za I kwartał br. minister zaznaczył, że inwestycje firm prywatnych były rekordowo wysokie. Ich wzrost - jak mówił - wyniósł 21 proc. rok do roku.

- Mamy wręcz eksplozję inwestycji prywatnych w sektorze przedsiębiorstw - wskazał minister.

Nowi wiceministrowie

Jerzy Kwieciński przedstawił nowych wiceministrów w swoim resorcie. Poinformował, że Anna Gembicka będzie zajmować się w resorcie przedsiębiorczością oraz wsparciem małych i średnich przedsiębiorstw, a wiceminister Waldemar Buda polityką regionalną.

Przekazał, że nowi wiceministrowie przejmą obowiązki po byłych wiceministrach Andżelice Możdżanowskiej i Adamie Hamryszczaku.

- Anna Gembicka będzie pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw. (...) Będzie się zajmowała przedsiębiorczością oraz wsparciem małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział Jerzy Kwieciński.

Z kolei Waldemar Buda ma zajmować się polityką regionalną oraz wsparciem regionów, jeśli chodzi m.in. o programy unijne.

IAR/PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 09:37
- Międzynarodowy Fundusz Walutowy w kwietniowej edycji raportu World Economic Outlook oszacował, że PKB Polski wzrośnie w 2019 r. o 3,8 proc. wobec prognozowanych wcześniej 3,5 proc. - Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie - skomentował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: gospodarka urosła w zeszłym roku o 5,1 proc.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:00
Produkt Krajowy Brutto w 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rok do roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Dziś poznaliśmy także dane o deficycie sektora instytucji rządowych i samorządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: wzrost PKB w tym roku wyniesie ok. 4,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:29
Dane za pierwszy kwartał to dobry prognostyk dla całego roku - tak minister inwestycji i rozwoju komentuje o danych Głównego Urzędu Statystycznego na temat PKB w pierwszym kwartale. Według szybkiego szacunku GUS, nasza gospodarka w pierwszych trzech miesiącach tego roku w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku rozwijała się w tempie 4,6 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: wzrost PKB w pierwszym kwartale wyniósł 4,7 proc.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 11:55
Polska gospodarka urosła w pierwszym kwartale o 4,7 proc., licząc rok do roku. Taką informację podał Główny Urząd Statystyczny. Są to dane o 0,1 punktu procentowego lepsze od opublikowanego przez GUS w połowie maja tak zwanego szybkiego szacunku PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy hossa gospodarcza zostanie z nami na dłużej?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:40
Polska gospodarka nie traci tempa, bo jak podał dziś (31.05.2019 r.) GUS – w pierwszym kwartale wzrost gospodarczy w Polsce był nawet o 0,1 proc. wyższy niż szacowano kilka tygodni temu i wyniósł 4,7 proc.
rozwiń zwiń