X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Smartfon zamiast dowodu osobistego - m.in. na poczcie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:30
Po świetach, od 23 kwietnia do odebrania listu poleconego na poczcie nie będzie już potrzebny dowód osobisty. Dokument tożsamości zastąpi aplikacja mObywatel.
Audio
  • O tym, że coraz więcej spraw można będzie załatwiać przy pomocy narzędzi cyfrowych (smartfona), bez okazywania dowodu osobistego - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
W ciągu roku liczba osób aktywnie korzystających z bankowości w komórce wzrosła nominalnie o 2,72 mln klientów.
W ciągu roku liczba osób aktywnie korzystających z bankowości w komórce wzrosła nominalnie o 2,72 mln klientów.Foto: Pixabay

Na podstawie tej aplikacji będzie można potwierdzić swoją tożsamość.

- Chcemy by jak najwięcej spraw można było obsługiwać przy pomocy narzędzi cyfrowych, także przy pomocy smartfona - poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- Nie ma jeszcze przepisów prawa, które pozwoliłyby aplikacji Mobywatel całkowicie zastąpić dowody osobiste, jednak z czasem może to sie zmienić - powiedziała Aleksandra Piotrowska z ODO 24.

Aplikacja mObywatel jest bezpłatna. Aby ją aktywować, trzeba założyć Profil Zaufany.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister cyfryzacji: mamy potencjał do rozwoju technologii cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 13:51
Polska jest krajem o wysokim potencjale do rozwoju technologii cyfrowych - przekonuje minister cyfryzacji. Marek Zagórski otworzył w Warszawie konferencję "Polska 2118" poświęconą rozwojowi najnowszych technologii w kraju i Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister cyfryzacji Marek Zagórski: idziemy w kierunku aplikacji mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 14:40
- Dążymy do tego, by jak najwięcej spraw można było obsługiwać przy pomocy narzędzi cyfrowych, także przy pomocy smartfona - powiedział w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski. Od 23 kwietnia na przykład do potwierdzenia swojej tożsamości na poczcie można będzie użyć smartfona - zamiast dowodu osobistego.
rozwiń zwiń