X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

E-faktury: rewolucja w zamówieniach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 08:33
Od dzisiaj zaczyna obowiązywać elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane, usługach oraz w partnerstwie publiczno-prywatnym.
Audio
  • Na czym polegają zmiany w zamówieniach publicznych oraz o e-fakturach związanych z realizacją tych zamówień - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że e-faktury to oszczędność czasu i pieniędzy.

- Możemy mówić o sporej rewolucji w zamówieniach publicznych - ocenił w radiowej Jedynce Arkadiusz Łagowski - Martini i wspólnicy.

- Ustawa nakłada na zamawiających obowiązek odbierania od wykonawcy e-faktur za pośrednictwem platformy elektronicznego fakturowania - podkreślił.

Radca prawny Marek Sterniczuk uważa, że zmiany mają zwiększyć zainteresowanie przedsiębiorców publicznymi przetargami. Dodał, że na zmianach skorzystają mali i średni przedsiębiorcy.

Dziś wchodzi w życie obowiązek odbierania przez zamawiających e-faktur dla zamówień o wartości powyżej 30 tys. euro.

Od 1 sierpnia tego roku obejmie on wszystkie zamówienia publiczne.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi": jak będzie działać Platforma Elektronicznego Fakturowania

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 09:50
Dokładnie miesiąc pozostał do wejścia w życie unijnej dyrektywy dotyczącej e-faktur w zamówieniach publicznych. Od 18 kwietnia urzędy, samorządy i instytucje państwowe nie będą mogły odmówić przyjęcia takiego dokumentu. Celem zmian jest rozwijanie gospodarki cyfrowej, ograniczenie używania papieru i sprawienie, że przedsiębiorcy i instytucje zaoszczędzą czas i pieniądze. Narzędziem służacym do obiegu e-faktur będzie Platforma Elektronicznego Fakturowania. Czym jest i jak będzie działać?
rozwiń zwiń