X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
Audio
  • Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Lublinie (PR24)
Prezes partii Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus
Prezes partii Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji programowej PiS w hali GlobusFoto: PAP/Wojtek Jargiło
  • Zakończyła się konwencja programowa PiS w Lublinie, w której uczestniczył m.in. Jarosław Kaczyński
  • Prezes PiS zapowiedział podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r., do 4000 zł w 2023 r.
  • Były premier obiecał drugą trzynastą emeryturę w 2021 r.
  • Oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników, zrównane z unijnymi
  • Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pojawią się jeszcze nowe pomysły, które przedstawiane będą w trakcie konwencji tematycznych

Przed wystąpieniem prezesa partii zespół tańca ludowego "Leszczyniacy" ze Świdnika wykonał hymn Polski, który w Hali "Globus" w Lublinie odśpiewali zgromadzeni uczestnicy konwencji.


ar123.jpg
Premier: chcemy, by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie

"Ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie"

Kaczyński podkreślił na konwencji swej partii w Lublinie, że człowieka jest istotą społeczną, która żyje wśród innych i tworzy wspólnoty. Jak dodał, "dwie z nich uważamy za fundamentalne, najważniejsze".

- Pierwsza z nich to rodzina, o której była już tutaj mowa. Tak, rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot - podkreślił prezes PiS. Ale - dodał - "rodzinę widzimy tak, jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci". - To jest rodzina - zaznaczył.


Według niego "rodzina tak rozumiana jest atakowana, atakowane są naturalne różnice między ludźmi, między kobietami a mężczyznami". - Oczywiście między kobietami, a mężczyznami - chcę to bardzo mocno podkreślić - musi być pełna równość. To mówię z całą mocą - podkreślił Kaczyński. - W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie - dodał.

Zaprezentowano również film podsumowujący działania partii w minionej kadencji parlamentu 2015-2019 r., od wygranych wyborów. W filmie, który zakończony jest hasłem "Dobry czas dla Polski", wystąpili m.in. była premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki oraz rodzina Piskorzów z Otwocka, która pojawiła się także na scenie Hali "Globus" i dziękowała za wprowadzony przez PiS program społeczny, w tym 500+. 

Joachim Brudziński 1200 PAP.jpg
Joachim Brudziński: PiS zaprezentuje program oparty na dotychczasowych założeniach

Podstawy systemu wartości

Przeprowadzone przez PiS reformy, w tym m.in. obniżka podatku CIT, przywracanie posterunków policji, budowa dróg lokalnych, obniżenie wieku emerytalnego zostały również zaprezentowane w krótkim spocie wyborczym. 

Kaczyński poinformował, że program PiS będzie przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych. - On już jest, chociaż będzie jeszcze skorygowany i będą pewne nowe pomysły - mówił.

Prezes PiS podkreślił, że partia ma plan i system wartości, który był już przedstawiany. - Pozwólcie państwo, że najpierw powiem kilka słów w ogromnym skrócie o podstawach tego naszego systemu wartości - jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy, jak sądzę, traktujemy jako najważniejsze - wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny, musi żyć i ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko - dodał. 

pis 1200 tt.jpg
PiS uruchamia system smsowy informujący o kampanii. Na nr 4321 trzeba wysłać: jedziemy dalej

Korzenie narodu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał również chrześcijańskie korzenie Polski. - Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej; Kościół był i jest głosicielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości, Kościół jest ważny dla polskich patriotów - stwierdził Kaczyński. 

Były premier mówił także o europejskiej tożsamości Polaków. - Europa jest bogata różnorodnością. Składa się z wielu odmiennych narodów o różnych kulturach. Jednym z nich jest naród polski i nie ma żadnych racjonalnych powodów, by przeciwstawiać europejskość polskości - zaznaczył polityk. 

Jarosław Kaczyński odniósł się także do sądownictwa, nazwał ustrój proponowany przez przeciwników jego partii "ustrojem trybunalskim. - Władza sądowa ma wykonywać ustawy, w tym tą najważniejszą; proponowany przez niektórych ustrój trybunalski, w istocie władza sądów, nie ma nic wspólnego z demokracją, to jest system, który służy najlepiej oligarchii - mówił. 

Beata Szydło PAP 1200.jpg
Beata Szydło: podniesiemy świadczenia dla osób niepełnosprawnych

"Władza sądów nie ma nic wspólnego z demokracji. Ustrój trybunalski służy oligarchii"

- Władza sądownicza jest niezawisła i powoływana na różne sposoby, po to, by zabezpieczyć jej neutralność. Neutralność wobec wszystkich obywateli - mówił Jarosław Kaczyński. Tłumaczył, że neutralnością jest gotowość do w pełni równego traktowania obywateli. 

Były premier wskazywał, że "władza sądowa ma wykonywać ustawy, w tym tą najważniejszą, zasadniczą". - Wszystkie inne muszą być z nią zgodne, ale ustalenie tej zgodności musi być z kolei, zgodne z odpowiednią procedurą - powiedział prezes PiS.

- Chcemy polską demokrację wzmacniać - przekonywał w Lublinie Jarosław Kaczyński.

dcz / kstar

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: za rządów PO-PSL miała miejsce kleptokracja

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 21:51
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wskazał na znaczenie nadchodzących wyborów dla przyszłości Polski. W jego opinii, za czasów rządu PO-PSL w Polsce miała miejsce "kleptokracja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: prezydent odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 07:43
- Prezydent Andrzej Duda odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu". - Byłoby z naszej strony wielce nieroztropne i nierozsądne, gdybyśmy chcieli szukać innego kandydata - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń