X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło: podniesiemy świadczenia dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:43
- Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie to grupa, która będzie przez rząd Zjednoczonej Prawicy w kolejnych latach otaczana szczególną opieką. Uruchomimy kolejne programy i projekty dedykowane tej grupie - mówiła była premier i europosłanka Beata Szydło na konwencji wyborczej PiS w Lublinie.
Była premier Beata Szydło na konwencji programowej PiS w Lublinie
Była premier Beata Szydło na konwencji programowej PiS w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło
  • Beata Szydło zapowiedziała, że rząd PiS podniesie obecne świadczenia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów
  • Najniższa obecnie emerytura, która wynosi 1100 zł, ma wzrosnąć do kwoty 1200 zł. Proces podnoszenia emerytur ma być stale kontynuowany
  • Europosłanka zaznaczyła, że w perspektywie długoterminowej pakiety socjalne mają podnieść wzrost dzietności Polaków

- W 2015 r. kiedy powstał rząd Zjednoczonej Prawicy, Prawa i Sprawiedliwości najniższa emerytura wyniosła ok. 880 zł. Pierwsza przełomowa decyzja to było podniesienie najniższej emerytury do tysiąca złotych. W tej chwili najniższa emerytura wynosi 1100 zł. Ten proces będzie kontynuowany, kolejna podwyżka to 1200 zł minimalnej emerytury - poinformowała.

mid-19907050.jpg
Prezes PiS: do 2020 r. pensja min. 3 tys. zł, do 2023 r. - 4 tys. zł

- Przypomnę, że zaczęliśmy od wprowadzenia projektu, do którego zobowiązaliśmy się jako pierwszego w kampanii wyborczej, projektu powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego - wskazała.

W trosce o rodzinę

Europosłanka zwróciła też uwagę na problem demografii. - W Polsce musi się rodzić więcej dzieci, bo to jest nasza przyszłość. Dlatego musimy wspierać rodzinę, nie tylko przez programy takie jak 500+, czyli wsparcie finansowe, które daje poczucie stabilizacji, poczucie możliwości zwiększenia szans na to, by realizować, chociażby dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Musimy też realizować z ogromną ambicją, z ogromnym impetem programy mieszkaniowe - powiedziała Beata Szydło. Zaznaczyła również, że konieczne są też programy na rzecz elastycznych form zatrudnienia, by ułatwić łączenie ról rodzica z pracą zawodową.

- Cieszymy się, że w tym roku każde polskie dziecko może skorzystać z programu 500+. Program będzie oczywiście kontynuowany w kolejnych latach. Ale jest również wsparcie dla rodzin w postaci wyprawki dla dzieci do szkoły. Jest wsparcie dla rodzin w postaci programów, które mają pomóc w opiece nad dziećmi po to, by rodzice mogli realizować swoje zawodowe plany np. Maluch+ - dodała.

Dalsze wsparcie dla niepełnosprawnych

- Podniesiemy świadczenia dla osób i opiekunów osób niepełnosprawnych i ta grupa będzie przez rząd PiS, rząd Zjednoczonej Prawicy, przez kolejne lata otaczana szczególną opieką i będą uruchamiane kolejne programy i kolejne projekty tej grupie dedykowane - zadeklarowała.

Krzysztof Michałkiewicz 1200.jpg
Krzysztof Michałkiewicz o powrocie osób niepełnosprawnych na rynek pracy

Beata Szydło nawiązała do programu Dostępność+. - Ten program, który w tej chwili jest realizowany, w kolejnych latach będzie podwojony, żeby osobom niepełnosprawnym lepiej się żyło - powiedziała Szydło. Dodała, że kontynuowany będzie także program 500+ skierowany dla osób niepełnosprawnych.

pkr