X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:38
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój premier Mateusz Morawiecki mówił, że w Polsce rośnie stabilność otoczenia prawnego i maleje biurokracja. Podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślał, iż "najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje".
Audio
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedsiębiorcami w Krynicy-Zdroju
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedsiębiorcami w Krynicy-ZdrojuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Szef rządu przybył w środę po południu do Krynicy, by wziąć udział w XXIX Forum Ekonomicznym. Jednym z pierwszych punktów pobytu było spotkanie z przedsiębiorcami. Uczestniczył w nim również wicepremier Piotr Gliński. 

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że część obecnych przedsiębiorców rozpoczynała swoją przygodę z gospodarkę 30 lat temu. – Wtedy nazywaliśmy sobie tamten okres początkiem transformacji i rzeczywiście Polska przechodziła głęboką transformacje gospodarczą i jednocześnie społeczną. Trochę te dwa strumienie – gospodarka i społeczeństwo częściowo się rozjeżdżały, częściowo szły w różnych kierunkach – mówił. 

Premier: biurokracja jest mniejsza

Dodał jednocześnie, że w 2015 r. rozpoczęto kolejną transformację, "innego typu przekształcenia gospodarcze, które były rzeczywiście pewnym novum, przynajmniej w tej części Europy i w tamtej epoce, która była naznaczona różnymi neoliberalnymi dogmatami". 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Bożena Borys-Szopa: do końca roku bezrobocie w Polsce w granicach 5,2-5,4 proc.

Szef rządu podczas wystąpienia podkreślał, że "nadawanie na jednej długości fali" ze znaczną większością społeczeństwa, czyli to co rząd stara się robić, jest "nieodzownym warunkiem właściwych zmian w gospodarce". – Chcemy, żeby polska gospodarka była wielka – podkreślał. 

Szef rządu zwrócił uwagę na kwestię biurokracji, na którą narzekają przedsiębiorcy. Jak mówił, nie ma bardziej mierzalnego wskaźnika niż ilość stron ustaw jakie powstają.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
2019-09-04_GOWIN_forum_krynica_dadura.jpg
Jarosław Gowin: w następnej kadencji będziemy kładli nacisk na sprawy gospodarcze

Przytaczając dane firmy Grant Thornton wskazywał, że ta liczba co roku wzrastała. Zaznaczył jednocześnie, że w 2018 r. po raz pierwszy spadła z 31 tys. stron na ok. 15 tys. – W tym roku utrzymamy ten poziom, o połowę niższy niż w poprzedzających kilku latach – zapewnił. 

"Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze"

– Najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje i inwestycje zagraniczne – mówił premier. Jak dodał według statystyk E&Y "mamy 38-proc. wzrost", tymczasem jak wskazał Węgrzy, Czesi czy Rumunia "mają wzrost w okolicach +0+". 

– Polska jako magnes gospodarczy, inwestorzy, którzy głosują pieniędzmi, głosują swoimi nogami pokazują, że Polska jest państwem, które mam ogromne perspektywy gospodarcze, znakomite perspektywy rozwoju – podkreślił Mateusz Morawiecki.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak