X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Beata Szydło: nie możemy odpuścić sobie kampanii do polskiego parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 17:17
- Nie możemy odpuścić w tej chwili kampanii do polskiego parlamentu, mimo, że mamy dobre sondaże i wygraliśmy wcześniej wybory do Parlamentu Europejskiego - powiedziała w sobotę podczas konwencji PiS w Katowicach europosłanka, była premier Beata Szydło. 
Audio
  • Europoseł mówiła podczas Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska”, że przez ostatnie 4 lata udało się wiele zrobić ale przed Polską stoją kolejne wyzwania. Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)
Była premier, europoseł Beata Szydło przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy Myśląc: Polska 2019, 6 bm. w Katowicach
Była premier, europoseł Beata Szydło przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 6 bm. w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Przemawiając na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości była premier, a dziś europoseł podkreśliła, że partia rządząca nie może "odpuścić" jesiennych wyborów parlamentarnych, mimo dobrego wyniku wyborów europejskich i korzystnych sondaży
  • - Jesteśmy dzisiaj krajem, który jest wskazywany jako przykład mądrej polityki gospodarczej i społecznej - zaznaczyła polityk oceniając cztery lata rządów PiS
  • Beata Szydło podkreśliła również wagę jesiennych wyborów. - Gra, która teraz się toczy, ta stawka, jest olbrzymia, bo tą stawką jest przyszłość Polaków, jest przyszłość naszej ojczyzny Polski - stwierdziła.

- Nie możemy pozwolić na to, byśmy w tej chwili odpuścili tę kampanię, byśmy pomyśleli sobie, że są dobre sondaże, jesteśmy naprawdę na dobrej pozycji, wygrane wybory do Parlamentu Europejskiego dają nadzieję, że wygramy jesienią. Wygramy, ale wtedy, gdy będziemy razem i będziemy ciężko pracować - oświadczyła Szydło, która jest szefową rady programowej sztabu wyborczego PiS. 

"W 2015 r. ruszyliśmy stąd z programem, którego podstawowym założeniem było wypełnienie oczekiwań Polaków"

Według niej kluczowe są rozmowy z wyborcami. - W 2015 r. ruszyliśmy stąd z programem, którego podstawowym założeniem było wypełnienie oczekiwań Polaków. Spotykaliśmy się i rozmawialiśmy z państwem, słuchaliśmy was, ale przede wszystkim słyszeliśmy to, co wy do nas wtedy mówiliście - podkreśliła b.premier. 

Czytaj więcej
pap konwencja pis 1200.jpg
Premier: chcemy skupić się m.in na służbie zdrowia, edukacji, energetyce i środowisku

Jak zapowiedziała, Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do jesiennych wyborów, zdeterminowane i ma program. Przypomniała, że od czterech lat realizowany przez rząd program przywrócił godne życie polskim rodzinom i stał się programem napędzającym w imponującym tempie polską gospodarkę. - Zasadniczym priorytetem były programy społeczne, ale te programy stały się jednocześnie programami rozwojowymi i to jest unikalne na skalę nie tylko europejską, ale myślę że i wielu innych będzie się na nas wzorować - podkreśliła Szydło. 

- Jesteśmy dzisiaj krajem, który jest wskazywany jako przykład mądrej polityki gospodarczej i społecznej, bo potrafiliśmy wprowadzić program, którego podstawowym celem było rozwiązanie problemów społecznych - zauważyła. - Dzisiaj kiedy stajemy u progu kolejnych wyborów musimy wszyscy zadać sobie pytanie, jakiej Polski chcemy, jakich polityków, którzy będą odpowiedzialność brali za nasz kraj - mówiła europosłanka. 

Szydło zachęcała do stworzenia biało-czerwonej drużyny. "W tej drużynie, jest miejsce dla każdego, tak jak było miejsce dla każdego cały czas" - zadeklarowała. "Jest nas coraz więcej i to jest naprawdę wielka rzecz, ale nie możemy pozwolić sobie na to, by ten rechot pogardy, który wczoraj wybrzmiał w Węgrowie, roznosił się na całą Polskę. To jest dla nas zadanie na najbliższe miesiące" - podkreśliła b.premier. 

Zachęcała wyborców PiS, by robili wszystko, aby wygrali. - Wywieszajmy plakaty, roznośmy ulotki, ale przede wszystkim rozmawiajmy z ludźmi. Tłumaczmy, rozmawiajmy, mówmy o tym, co dobrego wydarzyło się w ostatnich czasach w Polsce i jakie mamy plany - zaapelowała b.premier. 
- Ale przede wszystkim, mówmy o tym, że ta gra, która teraz się toczy, ta stawka, jest olbrzymia, bo tą stawką jest przyszłość Polaków, jest przyszłość naszej ojczyzny Polski - dodała Szydło. 

"Ten ojcowski dom to Polska"

B. premier powiedziała, że na "na Śląsku Cieszyńskim, na Podbeskidziu, bardzo często rozbrzmiewa taka piękna pieśń, której początek brzmi mniej więcej tak: ojcowski dar, ojcowski dom, to rajski dar, to dar Ojca Niebieskiego i choćbyś przeszedł cały świat, nie znajdziesz piękniejszego." - Ten ojcowski dom to Polska i naszą wspólna odpowiedzialnością, naszym wspólnym obowiązkiem jest strzec tego domu - podkreśliła Szydło. 

- W tym domu jest miejsce dla każdego i my sami Polacy ten dom sobie umeblujmy i nie pozwólmy, aby inni próbowali się w to wtrącać. To jest nasza odpowiedzialność za Polskę teraz, za przyszłe pokolenia, za przyszłość Polski - oświadczyła. 

Od piątku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwa konwencja "Myśląc: Polska", podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Przed południem wystąpili tam prezes PiS Jarosław Kaczyński i wicepremier Jarosław Kaczyński.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiemy, jakie stanowisko ma objąć w europarlamencie Beata Szydło

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 16:46
- Była premier Beata Szydło ma zostać szefową komisji do spraw zatrudnienia w Parlamencie Europejskim - poinformował europoseł Kosma Złotowski (PiS). Decyzja ma zostać zatwierdzona na posiedzeniu frakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: Polska musi pozostać wyspą wolności

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:18
- Polska musi pozostać wyspą wolności, którą jesteśmy choć niektórzy chcą to zakłócić. Musimy uczynić wszystko, by to trwało - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: dobra zmiana nie tylko z nazwy, mamy mierzalne fakty

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 13:21
- Mamy naprawdę bardzo wiele mierzalnych faktów wskazujących na to, że dobra zmiana to nie jest tylko dobra zmiana w nazwie, ale też dobra zmiana w rzeczywistości - powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski na konwencji partyjnej w Katowicach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: Polskę czekają kolejne ogromne, cywilizacyjne inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:46
- Ta kończąca się kadencja była przede wszystkim kadencją wielkich programów społecznych. Nadchodzi nowy czas. Myślę, że to będzie przede wszystkim czas wielkich, ambitnych inwestycji. Czas położenia fundamentu i kolejnych pięter pod ten wzrost - powiedział wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas konwencji "Myśląc: Polska" w Katowicach.
rozwiń zwiń