X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Porozumienie ws. Górskiego Karabachu. Ekspert: Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 18:04
- Komentatorzy wskazują na to, że do rozmów doszło między innymi z uwagi na to, że Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę, jeżeli chodzi o proces pokojowy w Górskim Karabachu - powiedział Mateusz Kubiak, ekspert od spraw kaukaskich. Odniósł się tym samym do podpisanego wczoraj w Moskwie porozumienia.
Spotkanie przywódców Rosji, Azerbejdżanu i Armenii w Moskwie
Spotkanie przywódców Rosji, Azerbejdżanu i Armenii w MoskwieFoto: PAP/EPA/MICHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

W poniedziałek w Moskwie spotkali się przywódcy Rosji, Azerbejdżanu i Armenii. Podpisali oni porozumienie o rozwoju Górskiego Karabachu, którego celem jest rozwój infrastruktury i gospodarki spornego regionu. Rozmowy odbyły się dwa miesiące po podpisaniu trójstronnego porozumienia pokojowego, na mocy którego Azerbejdżan odzyskał kontrolę nad częścią obszarów spornego terytorium.

konflikty wojna free 1200
Te punkty zapalne przykuwały uwagę świata. Rok 2021 może przynieść rozwiązanie części konfliktów

Dominująca rola Rosji

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 spotkanie w Moskwie jest kolejnym krokiem do wypełnienia porozumienia pokojowego. - Wczorajsze rozmowy w Moskwie to było pierwsze spotkanie liderów obu państw od momentu wybuchu wojny jesienią zeszłego roku. W pierwszej kolejności to jest krok na drodze do implementacji zapisów porozumienia pokojowego z listopada 2020 roku. Po drugie jest to też odpowiedź na wzrost napięć pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem w ostatnich tygodniach - powiedział Mateusz Kubiak.

PAP PAP

- Komentatorzy wskazują na to, że do rozmów doszło między innymi z uwagi na to, że Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę, jeżeli chodzi o proces pokojowy w Górskim Karabachu. Ta sytuacja dowodzi, że dzisiaj Rosja kontroluje to, jak i czy będzie uregulowana ta sytuacja, bo na razie wcale uregulowana nie jest - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem eksperta poniedziałkowe spotkanie nie przyniosło rozwiązania wszystkich kwestii dotyczących tego konfliktu. - Wczorajsze porozumienie zakłada jedynie dalsze kroki w celu otwarcia korytarzy transportowych dla ruchu pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem, a nie dotyka tej kluczowej kwestii, czyli wymiany jeńców - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
10:53 _PR24_AAC 2021_01_12-16-49-16.mp3 Porozumienie o rozwoju Górskiego Karabachu. Ekspert: Rosja chciała pokazać swoją dominującą rolę ("Świata pogląd")

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Mateusz Kubiak (ekspert od spraw kaukaskich, Esperis) 
Data emisji: 12.01.2021
Godzina emisji: 16.49

dz

Czytaj także

Konflikt o Górski Karabach. Politolog: Rosja wiele zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 21:11
- Rosjanie unikali pełnego, otwartego zaangażowania. Oczywiście wspierali Armenię, ale w sposób niesatysfakcjonujący i nieskuteczny - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, dr Agnieszka Bryc, z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Górskim Karabachu. Amnesty International: doszło do zbrodni wojennych

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 14:10
- Siły zbrojne Azerbejdżanu i Armenii dopuściły się zbrodni wojennych w czasie niedawnych działań zbrojnych w Górskim Karabachu – oświadczyła w komunikacie organizacja Amnesty International po przeanalizowaniu materiałów wideo, na których widać egzekucje i tortury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Premier utracił mandat społeczny". Ekspert o sytuacji w Armenii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 17:22
- Porozumienie pokojowe, które zostało podpisane w pierwszej połowie listopada, było jedynie zawieszeniem broni i nie przyniosło trwałego rozejmu - powiedział w Polskim Radiu 24 na temat konfliktu w Górskim Karabachu Mateusz Kubiak, ekspert do spraw Kaukazu.
rozwiń zwiń