X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Małgorzata Wołczyk: Hiszpania jest laboratorium ideologii gender, mówią o tym wszyscy moi rozmówcy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 17:54
- W Hiszpanii prawo, które miało być panaceum na krzywdy kobiet, zostało uchwalone na bazie panującej ideologii gender i przyniosło skutki odwrotne do zamierzonych. Widać to po cyfrach, bo zgłasza się coraz więcej maltretowanych kobiet - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wołczyk z "Do Rzeczy".
Kobieta wykonująca sobie zdjęcie na tle budynku Rady Miejskiej w Madrycie, na którym zawieszono flagę symbolizującą środowiska i ideologię LGBT
Kobieta wykonująca sobie zdjęcie na tle budynku Rady Miejskiej w Madrycie, na którym zawieszono flagę symbolizującą środowiska i ideologię LGBTFoto: PAP/EPA/Juan Carlos Hidalgo

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o zainicjowanie wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. Powodem tej decyzji jest druga część dokumentu, która - jak powiedział szef MS - ma podłoże ideologiczne.

kobieta spacer hiszpania free shutt 1200.jpg
Małgorzata Wołczyk: hiszpańskie prawo antyprzemocowe spodowało kryzys demograficzny

Na przykładzie Hiszpanii Małgorzata Wołczyk tłumaczyła, dlaczego konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, jest złym dokumentem. W poniedziałek przytoczyła negatywne przykłady prawa rodzinnego, jakie spowodował on w kraju ze stolicą w Madrycie. Ponieważ spotkała się z zarzutami o mówienie nieprawdy, jeszcze raz wyjaśniła wszelkie związane z całą sprawą wątpliwości.

"Ideologia gender służy wojnie płci"

Przypomniała, że jako dziennikarka ma obowiązek nie tylko informować, ale także ostrzegać. - Hiszpania jest laboratorium ideologii gender. O tym mówią wszyscy napotkani moi rozmówcy, z którymi od dwóch lat przeprowadzam wywiady. Dlatego najchętniej wzięłabym udział w zorganizowaniu w Polsce konferencji z udziałem Hiszpanów, aby sami opowiedzieli o tym, jak ideologia gender zdewastowała prawo i życie rodzinne na Półwyspie Iberyjskim - powiedziała publicystka "Do Rzeczy".


Posłuchaj
10:55 PR24_AAC 2020_07_29-16-48-44.mp3 Małgorzata Wołczyk: w Hiszpanii prawo, które miało być panaceum na krzywdy kobiet, zostało uchwalone na bazie panującej ideologii gender i przyniosło skutki odwrotne do zamierzonych ("Świata pogląd"/ PR24)

 

EN_01359267_0003-zych1200.jpg
"Wprowadza pojęcia, które destabilizują polski porządek prawny". Dr Zych o konwencji stambulskiej

Podkreśliła, że uchwalone na mocy konwencji stambulskiej prawo w Hiszpanii dotyczące kobiet spowodowało, że dochodzi tam do jego nadużywania. - Na przykładzie tego kraju widać, że prawo, które miało być panaceum na krzywdy kobiet, zostało uchwalone na bazie panującej ideologii gender i przyniosło skutki odwrotne do zamierzonych. Widać to po cyfrach, bo zgłasza się coraz więcej maltretowanych kobiet. Mało tego, im więcej powstaje tu fundacji i organizacji feministycznych, które mają w statucie zaszczytną walkę z maczystowską przemocą, tym bardziej lawinowo wzrasta liczba zgłoszeń. Dlatego, że ideologia gender służy wojnie płci - tłumaczyła Małgorzata Wołczyk.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzi: Antoni Opaliński

Goście: Małgorzata Wołczyk ("Do Rzeczy")

Data emisji: 29.07.2020

Godzina emisji: 16.48

Polskie Radio 24/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Zybertowicz: środowiska lewicowe regularnie robią histerię z LGBT

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 02:30
- Środowiska lewicowe, czy raczej lewackie, regularnie robią histerię z LGBT - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: nie możemy pozwolić sobie na narzucanie tez ideologicznych niezgodnych z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 07:53
- Nie możemy pozwolić sobie na narzucanie jakiejkolwiek ideologii, tez ideologicznych niezgodnych z polską konstytucją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski o zapowiadanym wypowiedzeniu przez Polskę konwencji stambulskiej.
rozwiń zwiń