X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świata pogląd". Skomplikowane negocjacje o budżecie UE na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 18:00
Unia Europejska stoi przed trudnym zadaniem wynegocjowania nowego budżetu na lata 2021-2027. Jest to o tyle trudniejsze, że sojusz opuszcza jedna z największych gospodarek, czyli Wielka Brytania, a równocześnie UE ma ambitne plany dotyczące polityki klimatycznej. - Szef Rady Europejskiej przyjął ambitny plan, żeby 20 lutego osiągnąć porozumienie w RE na temat długoletnich ram finansowych - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert Aleksander Szpor z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Audio
  • Aleksander Szpor o negocjacjach budżetowych w UE ("Świata pogląd" / PR24)
Premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący RE Charles Michel
Premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący RE Charles MichelFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL

Szef polskiego rządu był w czwartek wieczorem w Brukseli, gdzie spotkał się z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, a także z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem na roboczej kolacji. Rozmowy dotyczyły nowej długoterminowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, czyli budżetu UE na lata 2021-2027. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Aleksander Szpor.

1200_Morawiecki_Leyen_PAP.jpg
"Dokładnie omówiliśmy kwestie budżetowe". Premier spotkał się z szefową KE

Dyskusje o unijnym budżecie

- Szef Rady Europejskiej przyjął ambitny plan, żeby 20 lutego osiągnąć porozumienie w RE na temat długoletnich ram finansowych. Plan jest ambitny, ponieważ rozbieżności jeszcze z grudnia zeszłego roku, takie, które wysunięto za prezydencji fińskiej, były bardzo istotne. Duże kraje, takie jak Niemcy, Holandia czy Dania, najwięksi płatnicy netto, na pewno nie będą pierwszymi, którzy chcieliby budżet zwiększać - mówił Aleksander Szpor.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Woś: Unia Europejska chce rozszerzać swoje kompetencje wbrew traktatom

- Jest też druga grupa - grupa przyjaciół polityki spójności. Ta grupa będzie oczywiście dążyć do tego, żeby te środki były jak największe - dodał.

Podkreślił, że ta grupa, klub przyjaciół polityki spójności, będzie szczególnie walczyć o te środki w kontekście ambitnych planów klimatycznych Unii Europejskiej. Przypomniał, że kraje te, to przede wszystkim Europa Południowa i Wschodnia, a wśród nich znajduje się też Polska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Michał Strzałkowski
Gość: Aleksander Szpor (Polski Instytut Ekonomiczny)
Data emisji: 07.02.2020
Godzina emisji: 16.49

PAP, PR24/jmo

Czytaj także

Biedroń: Kaczyński wyprowadza UE z Polski, to powolny polexit

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 17:35
– To nie jest tak, że Polska wyjdzie z Unii Europejskiej za tydzień czy za miesiąc, ale to Jarosław Kaczyński wyprowadza nam Unię Europejską z Polski – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info europoseł Robert Biedroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy budżet UE. Karol Karski: wciąż otrzymamy więcej niż wpłacamy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 18:45
Unia Europejska pracuje nad nowym budżetem na najbliższe siedem lat. W opinii Karola Karskiego (PiS), "projekt przedstawiony przez Komisję Europejską wygląda optymistycznie". Paweł Zalewski jest zdania, że Polska byłaby w lepszej sytuacji w związku z nowym planem finansowym, gdyby nie "walka rządu z Komisją Europejską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska gotowa do kompromisu ws. budżetu". Premier spotkał się z szefem Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 23:27
Premier Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenił spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Szef rządu podkreślił, że była to "bardzo dobra dyskusja" oraz wyraził przekonanie, że stanowi ona krok do przodu w negocjacjach nad unijnym budżetem.
rozwiń zwiń