X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Machnik: instytucje unijne utwierdzają Czechy w stanowisku ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 20:19
- Jeśli Czechy mają swoje argumenty i widzą, że tak naprawdę Komisja Europejska, instytucje europejskie obecnie są po ich stronie, to w naturalny sposób ich stanowisko jest utrzymywane i utwardzane - mówił w Polskim Radiu dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
Kopalnia Turów
Kopalnia TurówFoto: Łukasz Barzowski/Shutterstock

W czwartek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier Morawiecki odwołał podróż na Węgry. 

- Nasze działania w sprawach międzynarodowych są skupione na kwestii kopalni Turów i dlatego premier zdecydował o odwołaniu wizyty na Węgrzech - oświadczył rzecznik.

Michał Woś 1200.jpg
Michał Woś o rozstrzygnięciu ws. Turowa: element wojny, którą wypowiedziała nam Unia

- Odczytuję tę decyzję trochę jako krok desperacji. Trzeba to nazwać wprost, ponieważ wiemy doskonale, że to Czesi w tej sprawie mają pozycję dominującą i wszelkie argumenty są po ich stronie - ocenił politolog. 

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.

Posłuchaj
21:10 PR24_mp3 2021_09_24-19-06-47.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o sprawie Turowa ("Stan rzeczy") 

- Polska obecnie jest postawiona w szeregu (...). Tak naprawdę wszystkie sposoby, które można wykorzystać do tego, aby ten spór zakończyć, są po stronie Polski. Wydaje się, że ten temat był w pewnym momencie przespany, zbagatelizowany, albo być może stwierdzono, że sprawa się sama rozwiąże. Natomiast widzimy, że obydwie strony idą za daleko - skomentował gość audycji.   

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan Rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 19.06

kmp

Czytaj także

"Wykorzystywana w wewnętrznej polityce Czech". Porzucek o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:00
- Nasi przyjaciele z Czech za trzy tygodnie będą wybierać parlament i widać, niestety, że chcieli przeciągnąć negocjacje ws. Turowa na potrzeby swojej wewnętrznej polityki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zatrzymanie pracy kopalni oznacza zatrzymanie pracy elektrowni". Marszałkowski o wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 21:20
- Żadne postanowienia sądów czy problemy w relacjach z Czechami nie tyczą się samej elektrowni, czyli emisji, tylko tyczą się sprawy wydobycia węgla w tejże kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (biznesAlert).          
rozwiń zwiń