X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Woś o rozstrzygnięciu ws. Turowa: element wojny, którą wypowiedziała nam Unia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 07:56
- Ma to znamiona walki politycznej. Jest to kolejny element wojny, którą UE wypowiedziała Polsce na różnych frontach wojny prawnej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. 

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.

Polish government spokesman Piotr Müller mid-21528011.jpg
"Nie będzie zamknięcia kopalni Turów". Zdecydowana odpowiedź rządu na decyzję TSUE

W ocenie wiceministra sprawiedliwości reakcja Komisji Europejskiej i TSUE ws. Turowa jest "kuriozalna, bo dotyczy bezpieczeństwa energetycznego państwa". 

- Wszystkie decyzje w tej sprawie jednoosobowo podejmuje wiceprezes TSUE, która była członkiem Europejskiej Partii Ludowej, a której przewodniczył Donald Tusk. Jak informują hiszpańskie media, jeszcze będąc sędzią, wpłacała pieniądze na EPL - przypomniał. 

- Orzeczenie TSUE jest bardzo surowe, to są wysokie kary, bo w historii bywały niższe niż te. Przede wszystkim to postanowienie jest bezprawne. Jeżeli jest polityka energetyczna państwa, jeżeli mamy kopalnię, która de facto jest powiązana nierozerwalnie z elektrownią, która produkuje do 7 proc. energii w Polsce i sprawa dotyczy blisko 3 mln ludzi na tamtym terenie, kiedy idzie zima i cała Bogatynia jest zaopatrywana w ciepło z tego samego źródła, to nie jest sprawa na takie rozstrzygnięcia - podkreślił Michał Woś. 

Posłuchaj
17:23 PR24_mp3 2021_09_22-07-06-50.mp3 Michał Woś o wyroku TSUE ws. Turowa ("24 Pytania - Rozmowa Poranka")   

Jak zauważył gość audycji orzeczenie ws. Turowa to także "wyraz dążenia eurokratów do ciągłego rozszerzania kompetencji UE. Na to nie może być zgody".


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa poranka

Prowadziła: Eliza Olczyk

Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 22.09.2021

Godzina: 07.06

kmp

Czytaj także

"Wykorzystywana w wewnętrznej polityce Czech". Porzucek o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:00
- Nasi przyjaciele z Czech za trzy tygodnie będą wybierać parlament i widać, niestety, że chcieli przeciągnąć negocjacje ws. Turowa na potrzeby swojej wewnętrznej polityki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zatrzymanie pracy kopalni oznacza zatrzymanie pracy elektrowni". Marszałkowski o wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 21:20
- Żadne postanowienia sądów czy problemy w relacjach z Czechami nie tyczą się samej elektrowni, czyli emisji, tylko tyczą się sprawy wydobycia węgla w tejże kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (biznesAlert).          
rozwiń zwiń