X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie". Insp. Cisowski o policyjnych kontrterrorystach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 20:00
- Są stale narażeni na możliwość zemsty ze strony środowisk przestępczych i dlatego ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 insp. Sławomir Cisowski, naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.
Audio
 • Insp. Sławomir Cisowski wyjaśnia wątpliwości związane z zachowaniem policji podczas ostatnich zgromadzeń ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24)
Policja ochraniająca masowe protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji
Policja ochraniająca masowe protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcjiFoto: Jan Bielecki/East News

W środę w Warszawie miały miejsce kolejne protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Policja użyła gazu pieprzowego. Kilka osób zatrzymano w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.

1200_Scheuring-Wielgus_EN.png
Poseł opozycji zaszczuła rodzinę policjanta? Jest nagranie ze zdarzenia

W czwartek podczas konferencji rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że podczas środowych nielegalnych zgromadzeń w Warszawie policja zatrzymała 13 najbardziej agresywnych wobec policjantów osób. W piątek 12 z nich postawiono zarzuty m.in. w związku z występkiem chuligańskim, z jedną nadal trwają czynności.

Insp. Sławomir Cisowski przypomniał w audycji o obowiązujących, związanych z epidemią koronawirusa, obostrzeniach polegających na ograniczonej możliwości gromadzenia się.


Posłuchaj
19:44 PR24_MPLS 2020_11_20-19-06-24.mp3 Insp. Sławomir Cisowski wyjaśnia wątpliwości związane z zachowaniem policji podczas ostatnich zgromadzeń ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24)

 

Czytaj także:

Kilka definicji

Gość audycji przybliżył rolę funkcjonariuszy bez umundurowania, którzy uczestniczą w zgromadzeniach. Wspomniał również przepisy regulujące możliwość użycia pałki teleskopowej i gazu przez policjantów jako przykładowych środków przymusu.

Na koniec powiedział, czym zajmuje się Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, wcześniej zwany BOA. - Katalog zadań skoncentrowany jest na realizowaniu zadań, gdzie służba policyjna związana jest z narażeniem życia i zdrowia - podkreślił Cisowski.

Czytaj także: Poseł opozycji zaszczuła rodzinę policjanta? Jest nagranie ze zdarzenia

Dodał, że ci funkcjonariusze są "stale narażeni na możliwość zemsty ze strony środowisk przestępczych" i zaznaczył, że "ich dane i wizerunki powinny podlegać ochronie".

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: "Stan rzeczy"

  Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

  Gość: insp. Sławomir Cisowski (KSP)

  Data emisji: 20.11.2020

  Godzina emisji: 19.06

  Polskie Radio 24

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Zdarzenie z udziałem Włodzimierza Czarzastego. Policja opublikowała nagranie

  Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:18
  Komenda Stołeczna Policji opublikowała na Twitterze nagranie zdarzenia z udziałem wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego z Lewicy.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  12 osób z zarzutami po środowych zgromadzeniach w Warszawie

  Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 18:08
  Dwanaście osób, które zostały zatrzymane podczas środowych nielegalnych zgromadzeń w Warszawie, usłyszało już zarzuty m.in. w związku z występkiem chuligańskim - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że z trzynastą osobą nadal prowadzone są czynności.
  rozwiń zwiń