X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strajk Kobiet nie budzi już emocji. Zainteresowanie w sieci spadło niemal do zera

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:48
Po tygodniach spadków notowań dla PiS i wielkim zainteresowaniu Strajkiem Kobiet nadeszło duże odbicie. Partia rządząca odrabia straty, a statystyki pokazują, że temat protestów proaborcyjnych "praktycznie przestał istnieć w social media".
Protest Strajku Kobiet przed krakowską kurią
Protest Strajku Kobiet przed krakowską kuriąFoto: Beata Zawrzel/REPORTER

Temat #StrajkKobiet praktycznie przestał istnieć w social media. Spadek zasięgów interakcji o 97 proc. - podaje "Polityka w sieci".

"Eskalacja żądań"

mid-20b06372 (2).jpg
"Najbardziej liczna fala protestów jest za nami". Socjolog o Strajku Kobiet

Podano również główne powody, przez które strajki straciły zainteresowanie. To eskalacja żądań, brak pomysłu na formę protestów i powołanie tzw. rady konsultacyjnej.

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, w całym kraju odbywały się wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Do tej pory wyrok TK nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Czytaj także:

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt nowelizacji przewidujący wprowadzenie nowej przesłanki umożliwiającej przerwanie ciąży; aborcja byłaby możliwa w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, nie umożliwiałoby jej wystąpienie innych wad rozwojowych.

"Zainteresowanie szybko gaśnie"

1200_Strajk_Kobiet_PAP.jpg
Niskie poparcie dla Strajku Kobiet. Sprawdź nowy sondaż

Prof. Henryk Domański w rozmowie z TVP Info ocenił, że po niedawnych zawirowaniach sondaże mogą powoli wrócić do kształtu, który obserwowaliśmy ostatnio latami. To oznacza poparcie około 40 proc. dla Prawa i Sprawiedliwości.

Ekspert przyznaje, że duży wpływ na chwilową zmianę sympatii społecznych miał z pewnością temat aborcji. Dotknięcie sfery praw kobiet sprawiło, że część elektoratu odwróciła się od PiS. Najnowsze dane pokazują jednak, że zainteresowanie tym tematem szybko gaśnie.

Czytaj także:

Prawo i Sprawiedliwość może obecnie liczyć na 33 proc. głosów, co oznacza wzrost o 4 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla wp.pl. Analizując to badanie wiele osób wskazuje prognozę, że z Sejmu może wypaść Konfederacja (2,3 proc. poparcia).


niezależna.pl/TVP Info/pkr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W pełni profesjonalne, sterowane z zewnątrz". Miłosz Lodowski o protestach ws. decyzji TK

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 12:05
- Jest to w pełni profesjonalna akcja, sterowana zewnętrznie przez dysponentów tego projektu, znakomicie dostosowana do stanu emocji w społeczeństwie. To zbiegło się jednocześnie z pewnego rodzaju nastrojem pandemicznym - powiedział Miłosz Lodowski (publicysta, ekspert ds. wizerunku) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Część młodzieży nie zdawała sobie sprawy z tego, co robi". Prof. Wojciech Roszkowski o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 19:00
- Obraz tych demonstracji jest w pewnym sensie ponury. Myślę jednak, że pewna część młodzieży przyłączyła się do tego protestu, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, co robi. Pocieszam się tą myślą, bo widać było sceny wspólnych zabaw, wygłupiania się - powiedział prof. Wojciech Roszkowski, nauczyciel akademicki, historyk, autor książki "Bunt barbarzyńców" w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń