X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Poseł PiS: Zjednoczona Prawica ma się dobrze, rekonstrukcja rządu nie zaszkodzi koalicji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 20:21
- Zjednoczona Prawica ma się dobrze, współpracujemy. Jest wiele wypowiedzi czy to przewodniczącego Porozumienia, czy Solidarnej Polski, że koalicja ma się dobrze. (...) Nie doszukiwałbym się tego, że zmiany w rządzie mają wnieść coś nowego w naszych relacjach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Wojciech Kossakowski.
Rząd Zjednoczonej Prawicy
Rząd Zjednoczonej PrawicyFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia, że po wakacjach należy spodziewać się rekonstrukcji rządu. Jak wyjaśnił, część ministerstw może zostać połączonych ze względu na to, aby nie dochodziło do sytuacji, w której pewne decyzje podejmowane są przez kilku ministrów. - Jeśli pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, do niczego dobrego to nie prowadzi - mówił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński PR1 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

Prezes PiS zaznaczył równocześnie, że w rządzie dojdzie do zmian personalnych, jednak na pewno nie obejmą one stanowiska premiera - szefem rządu pozostanie Mateusz Morawiecki. W Polskim Radiu 24 spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu komentował poseł PiS Wojciech Kossakowski.

"Koalicja ma się dobrze"

Gość PR24 odniósł się do kilku informacji medialnych, z których wynika między innymi, że zniknąć miałoby ministerstwo sportu przez połączenie tego działu z ministerstwem kultury, a także połączone na powrót miałyby być ministerstwa środowiska i klimatu. W tej pierwszej kwestii stwierdził, że - jego zdaniem - nie jest to dobry pomysł. Połączenie resortów środowiskowych uznał za racjonalne.

Czytaj również:

Poseł Wojciech Kossakowski skomentował także przekazy medialne, które wskazywały na rzekomy konflikt wewnątrz koalicji rządzącej, który wynikł w związku z proponowaną rekonstrukcją rządu. - Zjednoczona Prawica ma się dobrze, współpracujemy. Jest wiele wypowiedzi czy to przewodniczącego Porozumienia, czy Solidarnej Polski, że koalicja ma się dobrze. Zjednoczona Prawica funkcjonuje, wszystkie głosowania, które są w Sejmie, są większością głosów, tak jak było na początku (...) - zaznaczył poseł PiS.

- Czy tutaj są negocjacje odnośnie do zmiany? Nie. Koalicja, Zjednoczona Prawica ma się dobrze, tak więc nie doszukiwałbym się tutaj tego, że zmiany (w rządzie - red.) mają wnieść coś nowego w naszych stosunkach i relacjach - podkreślił.

Posłuchaj
21:44 _PR24_AAC 2020_07_22-19-06-16_Kossakowski.mp3 Wojciech Kossakowski o rekonstrukcji rządu ("Stan rzeczy" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Piotr Nisztor
Gość: Wojciech Kossakowski (PiS)
Data emisji: 22.07.2020
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: są daleko idące plany reorganizacji PiS. Trzeba wyciągnąć wnioski

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 17:12
- Z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Podkreślił, że nie chce blokować pokoleniu pięćdziesięciolatków drogi do władzy w ugrupowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Bernacki: PO pokazuje, że będzie kontestować wybór Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 18:30
- To pokazuje, że tak naprawdę ze strony Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z kontestowaniem tego, że oto prezydent Andrzej Duda uzyskał największą liczbę głosów i póki co wszystko wskazuje na to, że będzie pełnił kadencję przez kolejne pięć lat - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS-u. W ten sposób odniósł się do nieobecności Tomasza Grodzkiego na uroczystości wręczenia uchwały PKW o wyborze prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
rozwiń zwiń