X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To jest dobre rozwiązanie dla ludzi". Poseł PO o Tarczy Antyinflacyjnej 2.0

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 08:59
- Nie mieliśmy cienia wątpliwości, że należy poprzeć Tarczę Antyinflacyjną 2.0 - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Piątkowski, poseł PO. Gościem audycji "Dwie strony" była także Monika Pawłowska, poseł PiS.

Sejm uchwalił ustawę, która ma przyczynić się do obniżenia cen m.in. żywności i paliw. Zakłada ona, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do 0. Do 5 proc. obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 proc. na paliwa silnikowe.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, dwóch posłów wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

Monika Pawłowska pytana o to, co stoi na przeszkodzie, by w większości ważnych spraw cały parlament mówił jednym głosem, odparła, że totalna opozycja. - To zły kierunek, zwłaszcza w polityce zagranicznej, gdzie niejednokrotnie powinniśmy mówić jednym głosem tak jak w przypadku ogromnego kryzysu na granicy - tłumaczyła poseł PiS. - Nie wykazaliśmy się jako klasa polityczną - mówię tutaj o opozycji - odpowiedzialnością za państwo - dodała.

Czytaj także:

W odpowiedzi na ten zarzut polityk PO odparł, że opozycja nie jest "taka totalna skoro popiera mądre i potrzebne projekty". - Żeby to mogło się zdarzać częściej, zależy wyłącznie od totalnej władzy - dodał Krzysztof Piątkowski. Dodał, że "odpowiedzialna opozycja" nie popiera większości proponowanych przez obecnie rządzących projektów m.in. ze względu na styl ich procedowania. Odnosząc się do Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, powiedział, że nie mieli cienia wątpliwości, że należy go poprzeć. - To jest dobre rozwiązanie dla ludzi - dodał.

Politycy dyskutowali także o zachowaniu Bartłomieja Sienkiewicza na sali plenarnej.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
12:00 PR24_mp3 2022_01_14-08-16-01.mp3 Monika Pawłowska i Krzysztof Piątkowski o wydarzeniach z bieżących obrad Sejmu (Dwie strony/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Dwie strony

ProwadzącyAdrian Klarenbach

GościeMonika Pawłowska (PiS), Krzysztof Piątkowski (PO)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 8.06

st

Czytaj także

Eksperci: pakiet antyinflacyjny powinien obniżyć ceny, ale nie wiadomo jak zareagują na niego przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 10:00
Ceny mogą być niższe poprzez wprowadzane przez rząd obniżki podatków. Taki cel ma drugi pakiet antyinflacyjny związany z obniżkami VAT. Czy faktycznie ceny np. żywności spadną, okaże się w praktyce. Część przedsiębiorców może próbować zwiększyć przy okazji swój zysk zamiast obniżać ceny. Trzeba więc liczyć na zdrową konkurencję – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego(PIE) i  Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Sejm uchwalił ustawę. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 18:53
Sejm uchwalił ustawę, która ma przyczynić się do obniżenia cen m.in. żywności i paliw. Zakłada ona, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do 0. Do 5 proc. obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 proc. na paliwa silnikowe.
rozwiń zwiń