X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wbrew temu, co twierdzi opozycja, jest to konieczność". Kubiak o budowie bariery na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:08
- Nie ma w tej chwili nic ważniejszego niż to, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom - tak o budowie zabezpieczenia na granicy polsko-białoruskiej mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z partii Razem.

Goście PR24 rozmawiali o sejmowej debacie wokół konstrukcji, jaka ma powstać na granicy polsko-białoruskiej. Rząd tłumaczy, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest skuteczne zabezpieczenie granicy państwowej z Białorusią przed próbami jej nielegalnego przekraczania.

Marta Kubiak z PiS zauważyła, iż to bardzo poważny temat, tymczasem opozycja nie widzi w tym nic poważnego i sugeruje, że pieniądze na budowę bariery zostaną "przejedzone". Chodzi tymczasem o to, jak dodała, by jeszcze bardziej wesprzeć polskich pograniczników.

"Działamy zgodnie z prawem"

jedynka paweł jabłoński 1200.jpg
Jabłoński o sytuacji na granicy: działania prowokacyjne mają doprowadzić do eskalacji, do ofiar

- To oczywiście nic nowego, tego typu zabezpieczenia pojawiły się przecież w innych krajach. Przypomnę, że działamy zgodnie z obowiązującym prawem, służba graniczna to nie jest służba, która nie ma serca, ona także udziela pomocy np. medycznej, natomiast jeśli ludzie koczujący na granicy chcą złożyć wniosek azylowy w Niemczech, to Polska nie może nic zrobić - mówiła Marta Kubiak.

Na granicy polsko-białoruskiej powstanie tymczasem bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Ustawa procedowana w Sejmie ma przyspieszyć proces administracyjny związany z budową. Jej całkowity koszt oszacowano na miliard 615 milionów złotych.

"Potrzeba identyfikacji osób"

Maciej Konieczny z partii Razem podkreślił z kolei, że nie zgadza się co do tego, iż owe konkretne i kosztowne rozwiązanie będzie najbardziej skuteczne w ochronie naszej granicy, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z działaniami hybrydowymi ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki.

- Według mnie kluczowe dla zabezpieczenia nas byłoby to, by każda osoba na granicy polsko-białoruskiej była identyfikowana, rejestrowana, a jej tożsamość ustalana. W taki sposób bylibyśmy w stanie zidentyfikować potencjalne zagrożenia i pomóc ludziom, którzy pomocy potrzebują - mówił polityk lewicy.

Posłuchaj
21:15 PR24_mp3 2021_10_14-08-07-14.mp3 M. Kubiak (PiS) i M. Konieczny (Razem) o zabezpieczeniu granicy ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Marta Kubiak (PiS) i Maciej Konieczny (Razem)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 08:07 

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paradoksalnie to wszystko, co robi i mówi, potwierdza, że stan wyjątkowy jest konieczny". Wawrzyk o opozycji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 15:50
- W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa polska opozycja negująca działania rządu to wymarzony scenariusz dla wrogów ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister MSZ.
rozwiń zwiń