X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jabłoński o sytuacji na granicy: działania prowokacyjne mają doprowadzić do eskalacji, do ofiar

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 08:04
- Jesteśmy cały czas pod potężną presją migracyjną, która tylko rośnie, ma charakter działań hybrydowych, tak jest to też określane przez instytucje unijne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, mówiąc o wydarzeniach na granicy polsko-białoruskiej.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

- Musimy podejmować działania, które będą nas zabezpieczały nie tylko na ten moment, ale i na przyszłość - powiedział o budowie trwałej zapory na granicy z Białorusią wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Gość audycji ocenił działania opozycji, jako uderzające w bezpieczeństwo Polski. - Mam wrażenie, ze politycy części opozycji trochę zapomnieli jakie sprawują funkcje, bo to, że się nie zgadzamy w sprawach wewnętrznych, mamy spory polityczne (...), to nie zmienia faktu, że pewne sprawy są fundamentalne i powinny łączyć - stwierdził.

"Działać razem"

- Sprawa bezpieczeństwa państwa, nienaruszalności granicy powinna łączyć wszystkie siły polityczne, bo tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich. To wynika wprost z konstytucji, której PO i Lewica tak mocno bronią, przynajmniej deklaratywnie - zaznaczył.


WP granica TT free 663.jpg
Unijne spotkanie ministrów spraw zagranicznych. Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią

- Powinno się mówić "należy działać razem, wszyscy wspólnie", nie wpisywać się w propagandę Aleksandra Łukaszenki, nie podważać tego, że Polska potrzebuje wzmocnienia swojej granicy, nie próbować przerzucić winy na Polskę za to, do czego doprowadził Łukaszenka - wymieniał niezbędne działania Paweł Jabłoński.

Prowokacje

Wiceszef MSZ mówił także o prowokacjach w pasie granicznym, podkreślając, że ich "ryzyko jest bardzo poważne". - Otrzymujemy bardzo dużo informacji, nie mam niestety możliwości ich ujawnienia publicznie, że ludziom po drugiej stronie, organizatorom tych akcji, zależy na destabilizacji i obniżaniu naszego bezpieczeństwa - powiedział.

Czytaj także:

- Różne działania prowokacyjne, które mają doprowadzić do eskalacji, do ofiar, bo o to chodzi ludziom Łukaszenki. To realne niebezpieczeństwo, trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Posłowie opozycji o tym świetnie wiedzą, oni także dostają te informacje i zachowanie, którego się dopuszczają, mając tą wiedzę, jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym - mówił Jabłoński.


Posłuchaj
19:27 PR1_SD_2021_10_14-07-15-00_for_media.mp3 Paweł Jabłoński: sprawa bezpieczeństwa państwa, nienaruszalności granicy powinna łączyć wszystkie siły polityczne (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Krzysztof Świątek
Gość: Paweł Jabłoński (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:02
- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie wiceszefa MSZ z ambasadorami państw UE ws. nielegalnej migracji. "Wspólny głos Zachodu jest tu kluczowy"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:53
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz podczas spotkania z ambasadorami państw Unii Europejskiej w Polsce zaprezentował im aktualną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Podkreślał konieczność wspólnego działania państw UE w kontekście rozwiązania kryzysu migracyjnego na jej wschodniej granicy.
rozwiń zwiń