X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Bernacki o działaniach KE: jednym z jego wymiarów jest postępowanie ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 08:42
- Drugim wymiarem działań jest KE jest wymiar ideologiczny. Tyrania poprawności politycznej, która dotyka nie tylko polityków, ale upolitycznionych sędziów, doprowadza do tego, że bardzo łatwo wydaje się wyroki i nakłada kara w odniesieniu do krajów konserwatywnych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceszef edukacji i nauki z PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także Kazimierz Kleina, senator PO.

Komisja Europejska zdecydowała o zwróceniu się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji ws. środków tymczasowych z 14 lipca. Chodzi o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Unia Europejska free shutt-1200.jpg
Kiedy Unia zaakceptuje KPO? Rzecznik rządu wskazał na "realny termin"

Zachowanie UE

Kazimierz Kleina ocenił działania organów UE jako prawidłowe. Jego zdaniem cała wina leży po stronie polskiego rządu. - UE zachowuje się prawidłowo. Ma uwagi tam, gdzie one występują. W sprawach, które są dobrze prowadzone nic nie zrobi. Uwagi zwraca się tam, gdzie są nieprawidłowości. TSUE musiał zareagować w taki sposób, aby Polska doprowadziła prawo do standardów jakie powinny nas obowiązywać - powiedział.

- Kwestia naruszania prawa i zmian w systemie sprawiedliwości nie jest tylko kwestią oceny UE i mszczenia się na nas. Także w Polsce ocena zmian w systemie prawnym jest bardzo krytyczna i trudno znaleźć prawników, którzy by akceptowali te zmiany - ocenił.

Czytaj także:

Zupełnie innego zdania jest Włodzimierz Bernacki. Powiedział, że KE i organy UE są nieprzychylnie nastawione do krajów, w których rządy sprawują konserwatyści. - Wśród takich państw jak Francja czy Hiszpania rządy sprawowane są przez środowiska lewicowe. Tym samym działania obecnej KE można odczytywać jako chęć odsunięcia od władzy formacji w krajach, które nie są związane ze środowiskiem liberalno-lewicowym - zaznaczył.

- Drugim wymiarem działań jest KE jest wymiar ideologiczny. Tyrania poprawności politycznej, która dotyka nie tylko polityków, ale upolitycznionych sędziów, doprowadza do tego, że bardzo łatwo wydaje się wyroki i nakłada kara w odniesieniu do krajów konserwatywnych - dodał.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
20:53 PR24_mp3 2021_09_09-08-08-31.mp3 Włodzimierz Bernacki i Kazimierz Kleina o działaniu KE (Dwie strony)

 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Włodzimierz Bernacki (wiceminister edukacji i nauki), Kazimierz Kleina (senator PO)

Data emisji: 09.09.2021

Godzina: 08:08

dz

Czytaj także

Wniosek KE o nałożenie kar na Polskę. Czarnecki: to próba postawienia naszego kraju do kąta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 20:06
- To, co się dzieje teraz, jest próbą postawienia Polski do kąta. Pretekst zawsze się znajdzie. Jak mówił prokurator generalny Rosji w latach trzydziestych: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krasnodębski komentuje słowa Terleckiego o UE: w każdej sytuacji jest czerwona linia

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 06:54
- Można się z tym stwierdzeniem zgodzić. W każdej sytuacji jest czerwona linia. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że my, nie dostając żadnych funduszy z UE, jednocześnie odpowiadamy za długi innych państw - powiedział w audycji "Sygnały dnia", na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE zwraca się do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę. Liberadzki: UE bez praworządności nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 08:30
 - Siłą UE są cele, zasady, prawo i procedury. Z tego punktu widzenia nie ma mowy o nadzwyczajnym przyspieszeniu. Jest natomiast mowa o wzroście poziomu kategoryczności Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, odnosząc się do sprawy nałożenie kar finansowych na Polskę.
rozwiń zwiń