X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chodzi o politykę". Prof. Modzelewski o opóźnianiu zatwierdzenia przez Unię KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 15:57
- Argumenty prawne za niezatwierdzeniem Krajowego Planu Odbudowy mają niewielkie znaczenie merytoryczne - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Krajowy Plan Odbudowy stał się zakładnikiem sporu o przestrzeganie europejskiego prawa. Środki potrzebne do przezwyciężenia skutków pandemii Polska otrzyma najwcześniej jesienią. 3 sierpnia mija termin zatwierdzenia przez Komisję Europejską planu wykorzystania przez nasz kraj wartego 58 mld euro Funduszu Odbudowy. Choć program został przedłożony już trzy miesiące temu, a wątpliwości co do prawidłowego wydatkowania środków nie ma, Bruksela odmówiła zgody. Media donoszą, że może to mieć związek z podjęciem decyzji przez Polskę w sprawach krajowych.

Grzegorz Górny 663.jpg
Grzegorz Górny: wobec krajów naszego regionu stosuje się podwójne standardy

Prof. Modzelewski rozdzielił sytuację na dwie płaszczyzny: prawną i ekonomiczną. - Pierwsza dotyczy rzeczy zasadniczej - czy organy Unii Europejskiej - w szczególności Trybunał Sprawiedliwości UE - mają prawo interpretować prawo krajowe, a zwłaszcza konstytucję danego kraju, czy też prawo do interpretacji prawa krajowego jest wyłączną kompetencją organów danego państwa - powiedział.

Zaznaczył, że argumenty prawne za niezatwierdzeniem KPO są "o niewielkim znaczeniu merytorycznym". - Czyli chodzi o politykę - dodał.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
09:30 PR24_mp3 2021_08_03-15-20-05.mp3 Prof. Witold Modzelewski o opóźnianiu zatwierdzenia przez UE Krajowego Planu Odbudowy (Temat Dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski

Data emisji: 03.08.2021

Godzina: 15.09

st

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Joanna Lichocka: mamy ogromną szansę na wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:05
- Poparcie dla PiS jest adekwatnym odwzorowaniem wielkiego zaufania Polaków do rządu premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i do programu, który ma służyć wszystkim Polakom, wszystkim rodzinom, przedsiębiorcom, emerytom, ludziom młodym - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Karski: szanujące się państwa nie pozwalają TSUE posunąć się za daleko w rozszerzaniu swoich kompetencji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 08:09
- W każdym państwie europejskim konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym. W wielu jest to potwierdzone także orzecznictwem sądów konstytucyjnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Karol Karski, eurodeputowany PiS.
rozwiń zwiń