X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak ws. KPO zachowa się Senat? Anna Milczanowska: mam nadzieję, że zwycięży odpowiedzialność za Polskę

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:38
- Mam nadzieję, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie będzie przekładał sprawy Funduszu Odbudowy, że zwycięży odpowiedzialność za Polskę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS). Gościem audycji był też Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej dotyczącej Funduszu Odbudowy. Za jej przyjęciem głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów. Wcześniej Sejm odrzucił wszystkie poprawki klubów PO i PSL do projektu.

- Od początku byliśmy za funduszami europejskimi dla Polski. Mówiliśmy też, że chcemy mieć wpływ na to, jak te pieniądze będą wydawane. Nie było w Sejmie dyskusji na temat Krajowego Planu Odbudowy - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski.

Iwona Arent 1200.jpg
"Dokument jest zamknięty i nie podlega weryfikacji". Iwona Arent o Funduszu Odbudowy

"Zwiększone środki na rolnictwo"

Dodał, że rząd uznał słuszność wielu postulatów PSL-Koalicji Polskiej i dzięki temu, Krajowy Plan Odbudowy wygląda dziś inaczej niż jeszcze dwa miesiące temu. - Więcej środków dostały np. organizacje pozarządowe i samorządy, a środki na rolnictwo zostały zwiększone sześć razy - podkreślił i dodał, że zakłada, iż senatorowie też zagłosują za Funduszem.

Anna Milczanowska z PiS zauważyła, że do postawy Solidarnej Polski rząd był przyzwyczajony od kilku miesięcy. - Ich sprzeciw wobec Funduszu Odbudowy był znany. Wątpliwości rozwiali premier Mateusz Morawiecki i minister Konrad Szymański. Dobrze, że w poczuciu odpowiedzialności za Polskę zagłosowały wczoraj PSL i Lewica - powiedziała.

- Teraz mam nadzieję, że marszałek Tomasz Grodzki nie będzie w Senacie przekładał sprawy Funduszu Odbudowy, że zwycięży odpowiedzialność za Polskę. Zadeklarował zwołanie posiedzenia izby w maju - liczę, iż dotrzyma słowa - powiedziała.


Posłuchaj
21:59 PR24_mp3 2021_05_05-08-06-57.mp3 A. Milczanowska (PiS) i W. T. Bartoszewski (PSL-Koalicja Polska) o Funduszu Odbudowy ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Anna Milczanowska (PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 05.05.2021

Godzina: 08:06 

Czytaj także

Biskup: przyjęcie przez parlament Funduszu Odbudowy jest niemal sprawą narodową

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 14:00
- W sprawie głosowania nad unijnymi pieniędzmi Solidarna Polska prowadzi swoją grę, a sam Zbigniew Ziobro gra rolę jedynego szeryfa - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Bartłomiej Biskup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla tych środków nie ma alternatywy". Joanna Borowiak o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:50
- Totalnej opozycji zależy na tym, żeby w Polsce było jak najgorzej. PO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, to będzie miało to skutek w całej UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). W audycji wziął udział również Bogusław Wontor (Lewica).
rozwiń zwiń