X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koronawirus w Polsce. Poseł PiS: walczymy o to, by społeczeństwo odniosło jak najmniejszy uszczerbek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:30
- Dzisiaj, kiedy walczymy z pandemią w myśl zasady "wszystkie ręce na pokład", powinniśmy działać tak, by polskie społeczeństwo poniosło jak najmniejszy uszczerbek w tej niełatwej sytuacji- powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jacek Tomczak (PSL-Koalicja Polska). 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń pandemicznych do 18 kwietnia - dotychczasowe przepisy przewidywały restrykcje do 9 kwietnia. 

Waldemar Kraska 1200.jpg
Wiceminister zdrowia: przed nami kilka tygodni ciężkiej walki z COVID-19

- Wszelkie ograniczenia należy wprowadzać racjonalnie. To, że Polacy chcą wyjść do lasu na spacer, jest rzeczą oczywistą i konieczną. Trzeba w tych ograniczeniach stosować zdrowy rozsadek i pamiętać o tym, że ludzie muszą jakoś żyć - podkreślił Jacek Tomczak. 

Jak dodał poseł PSL, rząd powinien był wprowadzić obostrzenia regionalne, a nie ogólnokrajowe. 

Z kolei Krzysztof Lipiec stwierdził, że partia rządząca radzi sobie z koronawirusem. Jak dodał - pomimo tego, że zastał niełatwą sytuację w służbie zdrowia. Największym problemem w obecnej sytuacji jest brak personelu medycznego, przede wszystkim lekarzy. 

- Potrzebna jest poważna debata na temat tego, jak zrestrukturyzować polską służbę zdrowia. Trzeba myśleć i krótko-, i długofalowo. Już teraz powinniśmy zwiększyć liczbę miejsc na studiach medycznych - apelował z kolei polityk PSL.

- Rząd przespał moment, w którym mógł ograniczyć, zablokować polskie połączenia z Wielką Brytanią. Ta odmiana brytyjska koronawirusa, jak wiemy, dzisiaj jest bardzo niebezpieczna. To jest główny powód tak szeroko rozprzestrzeniającej się pandemii. Parę rzeczy można było zrobić. Być może dziś sytuacja z koronawirusem inaczej by wyglądała. To jest wielki błąd - ocenił Jacek Tomczak. 

Posłuchaj
21:08 PR24_mp3 2021_04_08-08-08-16.mp3 Politycy o rządowej walce z pandemią ("Dwie strony")

- Odmiana brytyjska COVID-19 docierała do nas z różnych stron, nie tylko ze strony brytyjskiej, poprzez połączenia lotnicze. Ta odmiana opanowała cały świat bardzo szybko - zaznaczył poseł PiS. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

ProwadzącyStanisław Janecki

Goście: Krzysztof Lipiec (PiS), Jacek Tomczak (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 08.04.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

Co dalej z obostrzeniami? Poseł PiS: są konieczne, obecna sytuacja epidemiczna tego wymaga

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 08:30
- Sądzę, że obostrzenia są konieczne, bo widzimy, że z dnia na dzień przybywa nam chorych. Wczorajsza liczba, blisko 30 tysięcy zakażeń, przeraża - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem audycji był także poseł PSL, Paweł Bejda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowy Program Szczepień. Maria Koc: jesteśmy chwaleni na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:30
- Narodowy Program Szczepień działa. Wiemy, że jest to dobry program, który był chwalony przez samą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Ta właśnie pani polityk przedstawiała Polskę i polski system szczepień jako przykład tego, jak dobrze można taki system zorganizować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem "Dwóch stron" był również Bogdan Zdrojewski (Koalicja Obywatelska - PO).
rozwiń zwiń