X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister zdrowia: przed nami kilka tygodni ciężkiej walki z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 18:30
- Choć wielu jeszcze to kwestionuje, to wirus naprawdę jest, ta walka jest ciężka. Koronawirus nie wybiera, każdy jest wobec niego równy. Kolejny raz zwracam się z apelem, wszyscy powinniśmy uważać. Przed nami jeszcze kilka tygodni bardzo ciężkiej walki - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Gościem Adriana Klarenbacha był także Marek Kamieński, ekspert, biegły sądowy ds. turystyki.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

W ramach działań dotyczących przestrzegania obostrzeń przez ostatnią dobę w Warszawie i okolicznych powiatach ukarano m.in. 343 osoby mandatem karnym, a pouczono 450. Skierowano też wnioski do sądu w przypadku restauracji i siłowni, gdzie przeprowadzona kontrola wykazała łamanie przepisów.

respirator 1200 shutterstock.jpg
Dr Szułdrzyński: takiego obłożenia i liczby ciężkich stanów nie było od listopada

- Każdy ruch na świeżym powietrzu, każda aktywność fizyczna jest wskazana. Jednak nie można zapomnieć o drugiej stronie medalu, że nasza aktywność w sferze publicznej, czy turystyczna, mimo, że mamy obostrzenia, pewien reżim sanitarny, może się zemścić dla nas w sposób tragiczny - podkreślił Waldemar Kraska. 

Jak dodał wiceszef resortu zdrowia, rok walki z pandemią tak nas znużył, że chcemy uciec od tej ponurej rzeczywistości. - Czasem, gdy wyrwiemy się z miejsca zamieszkania, jesteśmy na tym łonie natury to niektórzy nie przestrzegają obowiązujących reguł - dodał.  

- Myślę, że kwiecień, maj będą tym miesiącami, kiedy naprawdę program szczepień spowoduje, że będzie coraz więcej wyszczepionych Polaków. Odporność populacyjna jest naprawdę ważna - ocenił Kraska.

Posłuchaj
25:28 PR24_mp3 2021_04_05-17-31-51.mp3 Waldemar Kraska o walce z pandemią koronawirusa ("Rozmowa PR 24")

Wiceminister zdrowia odniósł się także do kwestii tzw. paszportów szczepień. - Jest to melodia przyszłości. Taki paszport ma rację bytu, tylko wtedy, jeśli mamy szeroki dostęp do szczepionek. W Polsce takiego dostępu jeszcze nie ma - zaznaczył.

Gościem audycji był także Marek Kamieński, który mówił m.in. o turystyce w czasie pandemii.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia), Marek Kamieński (ekspert, biegły sądowy ds. turystyki) 

Data emisji: 05.04.2021

Godzina emisji: 17.30

kmp

Czytaj także

Główny Inspektor Sanitarny: unikanie testów sprawia, że wirus szybciej się rozprzestrzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 07:40
- Unikanie testowania to nie jest dobra praktyka. Jeśli mamy podejrzenie, czy objawy zakażenia, bezwzględnie powinniśmy zgłosić się na test sprawdzający, dlatego że przypadki powodujące, iż przemieszczamy się zakażeni, powodują, że zakażamy innych - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion szczepień tygodniowo, nowe punkty. Dworczyk zapowiada przyśpieszenie akcji

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 11:11
- W pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że w najbliższym czasie uruchomione będą też nowe punkty szczepień.
rozwiń zwiń