X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Iwona Arent: Daniel Obajtek uczciwie dorobił się swojego majątku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:00
- Daniel Obajtek od wielu lat pracuje na wielu dobrze płatnych stanowiskach, o czym wszyscy wiedzą. Uczciwie zarobił swój majątek, a teraz sam poddał się rozliczeniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent (PiS).
Poseł PiS Iwona Arent
Poseł PiS Iwona ArentFoto: PR24

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą obecnego prezesa Orlenu.

Posłuchaj
21:18 PR24_mp3 2021_03_18-08-06-34.mp3 Iwona Arent: Daniel Obajtek uczciwie zarobił swój majątek (Dwie Strony)

Daniel Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom. We wtorek rano w Polskim Radiu 24 mówił, że został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Zapewnił, że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat.

daniel obajtek forum 1200 .jpg
"Bezpardonowy atak w związku z procesami integracji gospodarczej". Premier o artykułach nt. Obajtka

"Ta nagonka to skandal"

Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że liczne nieruchomości Daniela Obajtka pojawiają się od wielu lat. - Nie mógł uzbierać na pałace z basenami. Już w 2013 roku prokuratura zajęła się sprawą. Pod kierownictwem Ziobro zostaje zmieniona procedura karna i wprowadza możliwość wycofania aktu oskarżenia - stwierdził.

- W akcie oskarżenia prokuratury Daniel Obajtek oskarżony był o współpracę z grupą przestępczą. To dziwny człowiek, dla którego zmienia się lub tworzy prawo, którego nie było - ocenił.

Czytaj także: 

Polityk odniósł się także do publikacji nt. syna Beaty Szydło. Stanowczo odpowiedziała mu Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości. - Syn twojego pryncypała Donalda Tuska pracował pod zmienionym nazwiskiem w "Gazecie Wyborczej". Pracował też w OLT Express, gdzie dochodziło do tego, żeby doprowadzić państwową firmę do upadku. To był syn Tuska pod zmienionym nazwiskiem - przypomniała.

- Nagonka, którą prowadzicie wobec syna Beaty Szydło to skandal. Nie życzę ci, żeby ktokolwiek próbował kiedyś tak zniszczyć twoje dziecko i twoją rodzinę - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Stanisław Janecki

Goście: Iwona Arent (PiS), Jarosław Urbaniak (KO)

Data emisji: 18.03.2021

Godz. emisji: 08.07

ks

Czytaj także

Marek Król: za opętańczym atakiem wymierzonym w Daniela Obajtka może stać również zagranica

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:05
-  Silnym koncernem energetycznym, paliwowym, jakim jest Orlen, interesują się na pewno nasi "przyjaciele" Rosjanie, którzy do końca próbowali chociażby odzyskać Możejki, chcieli też sparaliżować tę rafinerię - powiedział publicysta Marek Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tytuł Hieny Roku", "wzór łajdactwa". Komentarze po artykule o synu Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 16:55
Portal OKO.press postanowił zaatakować syna europoseł Beaty Szydło. Dziennikarze zdecydowali się również uderzyć w prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, publikując informacje nt. miejsca zatrudnienia syna byłej premier. Dziennikarze i internauci są oburzeni zachowaniem portalu. Pojawiło się wiele mocnych komentarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Manipulacja, celowe wprowadzanie w błąd". Pełnomocnik Obajtka odpowiada na artykuł "GW"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 18:20
"Sugerowanie, że Daniel Obajtek współdziałał ze zorganizowaną grupą przestępczą, jest manipulacją, zmierzającą do celowego wprowadzenia opinii publicznej w błąd" - przekazał pełnomocnik prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka mec. Maciej Zaborowski, odnosząc się do publikacji "GW", która to sugeruje.
rozwiń zwiń