X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nisztor: atak na Daniela Obajtka zbiega się z podpisaniem umowy przez Orlen na dostawy ropy z USA

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 11:17
- To Daniel Obajtek, jako prezes Orlenu, podpisał pierwszą długoterminową umowę na dostawy ropy z USA. Jest to zupełnie coś nowego, odwrót o 180 stopni od polityki prorosyjskiej, to prawdziwa dywersyfikacja - powiedział dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
Piotr Nisztor
Piotr NisztorFoto: PR24

W "Gazecie Wyborczej", a także części innych mediów związanych z obozem opozycyjnym, pojawiły się serie artykułów dotyczące prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Paruch: strategia "GW" wobec Daniela Obajtka przypomina to, co próbowano zrobić z Jarosławem Kaczyńskim

Począwszy od zarzutów, jakoby - w czasach sprawowania funkcji wójta Pcimia - Obajtek nielegalnie "kierował z tylnego siedzenia" prywatną firmą, aż po te dotyczące kupowanych przez niego mieszkań - szef Orlenu wszystkie określa nieprawdziwymi lub zmanipulowanymi. 

Posłuchaj
09:18 PR24_mp3 2021_03_16-10-48-07.mp3 Piotr Nisztor o zarzutach "Gazety Wyborczej" i opozycji wobec Daniela Obajtka ("Temat dnia/Gość PR24")

Piotr Nisztor przypomniał, że przy okazji tej dyskusji zapomina się o jednej ważnej rzeczy. - Dziś zaczyna być zmieniany pewien trend. To Daniel Obajtek, jako prezes Orlenu, podpisał pierwszą długoterminową umowę na dostawy ropy z USA. Jest to zupełnie coś nowego, odwrót o 180 stopni od polityki prorosyjskiej, to prawdziwa dywersyfikacja - zaznaczył dziennikarz.

Dodał, że w tle handlu ropą są gigantyczne interesy, a także ludzie mający ogromne wpływy, którzy niekoniecznie muszą je mieć w Polsce.

- Wystarczy, że mają wpływy w służbach, które nasz kraj tratują jako poligon doświadczalny z jednej strony, a z drugiej jako miejsce, gdzie można złupić państwo i zarobić pieniądze. Tuż po tym, jak Daniel Obajtek podpisuje umowę z amerykańskim koncernem na dostawy ropy, dochodzi do zmasowanego ataku na jego osobę, o skali, jakiej nie pamiętam - stwierdził Nisztor.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Piotr Nisztor (dziennikarz śledczy)
Data emisji: 16.03.2021
Godzina emisji: 10.48

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Opozycja krytykuje fuzję Orlenu z Lotosem. Płażyński: nie chcą, by polskie spółki konkurowały z europejskimi

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 09:30
- Fuzji Lotosu z Orlenem sprzeciwiają się różne środowiska lobbystyczne z Pomorza - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński z PiS. Gościem audycji był też Krzysztof Paszyk z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń