X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Lichocka: opozycja może blokować funkcjonowanie parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 09:00
- Senat będzie próbą sił. Opozycja będzie próbowała zaszkodzić i uniemożliwić normalne funkcjonowanie parlamentu - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Lichocka (PiS). Podkreśliła, że PiS cały czas szuka głosów w Senacie. Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska-PSL) zwrócił uwagę, że "wynik PiS w wyborach jest gorszy niż zakładano".
Audio
  • Joanna Lichocka: wszyscy znają techniki działania totalnej opozycji (Dwie strony/PR24)
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Magdalena Piejko

W wyniku wyborów parlamentarnych opozycja, która wystawiła wspólne listy do Senatu, uzyskała 51 mandatów przy 49 zdobytych przez Prawo i Sprawiedliwość. Joanna Lichocka stwierdziła, że "w Senacie możemy mieć do czynienia z sytuacjami, które będą poza granicami zasad demokratycznych".

Grzegorz Schetyna PAP 1200.jpg
Michał Płociński: z Grzegorzem Schetyną u sterów PO nie wygra z PiS

- Po totalnej opozycji spodziewam się wszystkiego, co może niszczyć i blokować funkcjonowanie państwa. Senat będzie próbą sił. Opozycja będzie próbowała zaszkodzić i uniemożliwić normalne funkcjonowanie parlamentu - podkreśliła poseł.

Zasypać podział polityczny

Joanna Lichocka dodała, że cały czas trwają poszukiwania głosów. - Szukamy głosów w Senacie, które będą zasypywały ten podział polityczny. Naszym kandydatem na marszałka Senatu będzie pan Stanisław Karczewski. Zapraszamy do spokojnej pracy w Senacie, bez awantur. Mam nadzieję, że nam się to uda. Rozmowy trwają - zaznaczyła.

Jacek Protasiewicz podkreślił, że "na czele izby senackiej powinna stanąć osoba o dużej kulturze politycznej". - W samej Platformie Obywatelskiej są osoby, które nigdy w "bijatykę polityczną" się nie wdawały - mówił. 

Polityk, który trafił do Sejmu z list PSL, zaznaczył, że wynik wyborczy PiS jest "gorszy niż zakładano". - Gdyby patrzeć tylko i wyłącznie na szczodrość socjalną Prawa i Sprawiedliwości, to partia rządząca powinna mieć dużo wyższy wynik. Styl był jednak o wiele gorszy - stwierdził.

"Dziękujemy państwu, wy już nie będziecie rządzić"

Marek Król 1200.jpg
Marek Król: opozycja nakręciła niebywałą aferę wokół tych protestów wyborczych

Polityk PiS podkreśliła, że jej ugrupowanie "wygrało te wybory z ogromną przewagą". - Dostaliśmy ponad 2 mln więcej głosów niż cztery lata temu. W związku z tym Polacy docenili nasz styl i skuteczność w realizowaniu programu. Poparło nas 8 mln osób. Żadna partia, żadna partia, w której pan był - panie Protasiewicz - nigdy nie mogła liczyć na takie poparcie. Polacy powiedzieli opozycji - dziękujemy państwu, wy już nie będziecie rządzić - mówiła.

- Wszyscy znają techniki działania totalnej opozycji. PSL po tej sromotnej klęsce w wyborach europejskich, postanowiło ubrać spokojne szaty centroprawicowe pt. Koalicja Polska. W praktyce jesteście partnerami PO i SLD - zakończyła.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Dwie strony była Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 08.06

Czytaj także

J. Lichocka: kandydatura M. Morawieckiego na premiera jest niepodważalna

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 10:59
- Spekulacje medialne o sporach w obozie PiS mają odwrócić uwagę od wielkiej awantury w PO. Tam trwa wielka walka, furia tych, którzy się nie dostali do kolejnego Sejmu - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka. Gośćmi audycji "7x24" byli także Anna Krupka, Marcin Ociepa, Artur Dziambor, Władysław Teofil Bartoszewski oraz Marek Dyduch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Pęk: senatorowie opozycji mogą jedynie robić hucpę medialną

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:32
- Kwestionowanie możliwości Prawa i Sprawiedliwości do prowadzenia rozmów w celu uzyskania większości w Senacie jest zaprzeczeniem jądra systemu demokratycznego - powiedział Bogdan Pęk z PiS. - Senatorowie opozycji nie będą w stanie opóźnić żadnych działań polskiego rządu realizującego określone reformy - dodał.
rozwiń zwiń