X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sukces polskiej chirurgii. Prof. Adam Maciejewski: to zespół tworzy jakość

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 19:01
Prof. Adam Maciejewski wraz ze swoim zespołem wsławił się przeszczepem narządów szyjnych u dziecka. Przeprowadzenie tej operacji w szpitalu w Gliwicach odbiło się szerokim echem na całym świecie. Z profesorem rozmawiała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.
Audio
  • 25.02.2020 Prof. Adam Maciejewski (Polskie Radio 24 / Człowiek i jego dzieło)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Przeprowadzony w marcu ubiegłego roku jednoczesny przeszczep narządów szyi i szpiku u ciężko poparzonego 6-letniego Tymka został uznany za najlepszą operację rekonstrukcyjną na świecie w 2019 r. przez American Society for Reconstructive Microsurgery.

senior lekarz 75+ 1200.jpg
Wielki sukces polskiego chirurga. Prof. Maciejewski z prestiżowym wyróżnieniem

Profesor Adam Maciejewski wymieniał kryteria, które miały wpływ na przyznanie  wyróżnienie - Zabieg był nowatorski, poza naszym ośrodkiem zabiegi przyczepów szyi nie są wykonywane, ponadto operacja była połączona z przeszczepem szpiku. Wszystkie te elementy razem wzięte spowodowały tak wysoką ocenę zabiegu – zaznaczył.

- Połączenie operacji z przeszczepem szpiku otwiera nową kartę w wykorzystaniu tkankowych przeszczepów allogenicznych w różnego typu rekonstrukcjach, to jest krok naprzód. W tym wypadku stajemy się gdzieś prekursorami, ale takich dziedzin jest bardzo wiele i w setkach innych przypadków jesteśmy w stanie uczyć się od innych kolegów - podkreślał gość audycji.

Profesor podkreślą, że operacja to praca zespołowa. - To nie operacja a zespół tworzy jakość. To nie jest tak, że dwoma rękami można zdziałać cuda, to sprawia dobrze wyszkolony zespół, myślący w jeden sposób i rozumiejący potrzebę rozwoju, dzięki temu jest to możliwe - dodał.

Prof. Adamowi Maciejewskiemu przyznano także stypendium im. Marko Godiny - w uznaniu za całokształt osiągnięć za dany rok, przyznawane przez prestiżowe Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej. Profesor jest pierwszym Polakiem, któremu przyznano to wyróżnienie.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

***

Audycja: "Człowiek i jego dzieło"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: prof. Adam Maciejewski

Data emisji: 25.01.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Psyllos: twórcy sztucznej inteligencji powinni dążyć do pomocy człowiekowi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 18:29
- Roboty społeczne, wykorzystując sztuczną inteligencję, usprawniają naszą komunikację z komputerem, potrafią z nami rozmawiać i wykonywać polecenia. Mogą znaleźć zastosowanie w domach pomocy społecznej, albo restauracjach - mówił w Polskim Radiu 24 Petros Piotr Psyllos, innowator i informatyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Cieszyński: trwa e-rewolucja w służbie zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 18:50
- Dbamy o to, aby w każdej chwili system był dostępny, żeby jak najlepiej spełniał oczekiwania pacjentów. Przez dwadzieścia cztery godziny na dobę ktoś nad nim czuwa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
rozwiń zwiń