X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pierwsza krowa" Kelly Reichardt. Piotr Gociek: niesamowita opowieść o samotności i przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:38
- Tytuł specjalnie nie zachęca, natomiast dla tych, którzy cenią sobie wysmakowane, mądre kino, to będzie doświadczenie niezwykłe. Minimalistyczny, bressonowski film, obchodzący się niemal bez muzyki - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o filmie "Pierwsza krowa". Audycję "Nakręceni" współprowadził Łukasz Adamski.
Kadr z filmu Pierwsza krowa
Kadr z filmu "Pierwsza krowa"Foto: YouTube.com / A24

Na początku audycji prowadzący wspomnieli przedstawicieli świata kina i telewizji, których w ostatnich dniach pożegnaliśmy. Przypomnieli o wpływie Jeana-Paula Belmondo na francuskie, europejskie i światowe kino, wspomnieli także zmarłego w wieku blisko 91 lat Wiesława Gołasa oraz odnotowali także odejście Tomasza Knapika - wybitnego i legendarnego lektora, który zwłaszcza odbił się na młodości tych, którzy oglądali filmy na kasetach VHS lub seriale telewizyjne.

forum-0621391352-3.jpg
Gociek o filmie "Świnia": niesamowity Nicolas Cage w poprzek oczekiwaniom widza

Czytaj również:

Wróciwszy do omawiania premier filmowych Piotr Gociek zaczął od premiery DVD oraz na platformach VOD (w tym TVP VOD) filmu w reżyserii Kelly Reichardt, zatytułowanego "Pierwsza krowa". - Tytuł specjalnie nie zachęca, natomiast dla tych, którzy cenią sobie wysmakowane, mądre kino, to będzie doświadczenie niezwykłe. Minimalistyczny, Bressonowski film, obchodzący się niemal bez muzyki. Niesamowita opowieść o samotności i o przyjaźni, której akcja rozgrywa się w latach 30. XIX stulecia, gdzieś na amerykańskim pustkowiu - mówił Piotr Gociek.

- Film, który otwiera cytat z Williama Blake'a. No to pomyślałem, że to będzie taka mroczna opowieść w stylu "Truposza" Jima Jarmuscha, czyli anty-western, ze złymi ludźmi, który będzie demitologizował Dziki Zachód. I ten film demitologizuje w jakiś sposób dziki zachód, ale to jest film o dobrych ludziach - mówił Łukasz Adamski.

***

Prowadzący poruszyli w audycji także dwa inne tytuły. Pośród bardzo wielu filmów dokumentalnych, dotyczących zamachów na WTC przed 20 laty, zwrócili uwagę na wybijający się tytuł: "9/11: Inside the President's War Room" w produkcji Apple TV+. Na końcu omówiono jeszcze film "Teściowie" Jakuba Michalczuka.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:54 PR24_mp3 2021_09_09-22-06-02_Nakręceni.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o filmie "Pierwsza krowa" ("Nakręceni - magazyn premier filmowych" / PR24)

* * *

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Adamski
Data emisji: 09.09.2021
Godzina emisji: 22.35

PR24/jmo

Czytaj także

"Niezwyciężona". Gociek w PR24: dziewczyna z Warmii, którą w USA nosili na rękach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 13:50
- Cztery lata podróży za Joanną Jędrzejczyk, obecności kamer w bardzo intymnych sytuacjach. Jestem tą produkcją zauroczony. Uważam, że jest to jeden z najlepszych polskich filmów o sporcie, jakie w życiu widziałem - mówił o filmie dokumentalnym "Niezwyciężona" w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był także Łukasz Adamski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienił się przemysł filmowy? Adamski: ogromne pieniądze mają platformy streamingowe

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 12:40
- Rozwój platform streamingowych w pandemii koronawirusa spowodował, że duża część widzów do kin już nie wróci - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń