X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nakręceni". "Obywatel Jones" jako zaskakujący film antykomunistyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 22:30
W audycji "Nakręceni" Piotr Gociek i Łukasz Adamski recenzowali trzy premiery: "Obywatela Jonesa" w reżyserii Agnieszki Holland, film "Van Gogh. U bram wieczności" oraz sequel Zombieland z 2009 r., zatytułowany "Zombieland: Kulki w łeb".
Audio
  • 24.10.19 "Nakręceni - magazyn premier filmowych" (PR24)
Kadr z filmu Obywatel Jones Agnieszki Holland
Kadr z filmu "Obywatel Jones" Agnieszki HollandFoto: Robert Palka/Materiały Promocyjne Organizatora

Prowadzący na początku skupili się na polsko-brytyjsko-ukraińskim thrillerze historycznym "Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki Holland. Zdaniem Łukasza Adamskiego "nie jest to film na tyle dobry, by otrzymał Złote Lwy. - "Obywatel Jones" to w zasadzie zagraniczny film z amerykańskimi i brytyjskimi aktorami. Takie filmy powinny być puszczane poza konkursem. (...) Co ciekawe, jest to film zaskakująco antykomunistyczny - mówił publicysta.

ikar-plakat 1200.jpg
"Nakręceni". Kino letnie na jesienne wieczory

Piotr Gociek zaznaczył, że film Agnieszki Holland "to bardzo dobre kino". - Tego poziomu dotknął tylko jej miniserial HBO "Gorejący krzew". Został osiągnięty ten poziom intensywności emocjonalnej. "Obywatel Jones" to jest jeden z takich filmów, które nasza część Europy powinna wydawać z gigantyczną regularnością - po to, żeby odkłamywać pewne rzeczy, o których wiedza jest dzisiaj bardzo mała - mówił Gociek.

Nietuzinkowa rola Willema Dafoe oraz komediowe ujęcie tematu zombie

Drugą z produkcji, omawianą podczas audycji był film "Van Gogh. U bram wieczności" w reżyserii Juliana Schnabla. W rolę Vincenta Van Gogha wcielił się Willem Dafoe. Piotr Gociek stwierdził, że "jest to jeden z najpiękniejszych filmów jakie widział w tym roku". - Nie mam wątpliwości, że ludzie, którzy dali nagrodę Akademii Ramiemu Malekowi za "Bohemian Rhapsody", a pominęli Willema Daofe są "niespełna rozumu" - powiedział publicysta. Łukasz Adamski podzielił opinię Piotra Goćka i zwrócił uwagę na specyfizm kina Juliana Schnabla.

Na koniec publicyści przenieśli się do świata popkultury i przedyskutowali film "Zombieland: Kulki w łeb". Jest to sequel filmu "Zombieland" z 2009 r. Łukasz Adamski stwierdził, że był zachwycony, gdyż dostał "to samo co 10 lat temu" i tego właśnie oczekiwał od filmu. Piotr Gociek zwrócił uwagę na element komediowy zombie, który został zawarty w produkcji.

***

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Magazyn "Nakręceni" prowadzili Łukasz Adamski i Piotr Gociek.

Polskie Radio 24/pb

_____________________

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

Recenzja filmu "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 09:39
- Ten film to milsza z niespodzianek, jakie mnie spotkały w polskim kinie. Gdyby w Polsce przyznawano nagrody za "team aktorski", film "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy uplasowałby się bardzo wysoko w rankingach kandydatów do takiej nagrody - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nakręceni". "Joker" - opowieść o tym, kim jest antagonista Batmana

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 23:45
- "Joker" to wycieczka w zupełnie inną stronę, niż dotąd w filmach komiksowych. Reżyser inspirował się Martinem Scorsese czy Sidneyem Lumetem - to na ekranie widać - mówił Piotr Gociek. Wraz z Łukaszem Adamskim zajmowali się w "Nakręconych" głośną premierą z ostatnich dni.
rozwiń zwiń