X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiktoria Jurczewska: drift to dymny taniec autem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 12:22
- Fantastyczne jest to, że tworzymy z kierowcami społeczność - powiedziała w Polskim Radiu 24 Wiktoria Jurczewska, drifterka, redaktorka Polskiego Radia Kierowców.
Wiktoria Jurczewska
Wiktoria JurczewskaFoto: PR
forum Powstanie Warszawskie dzieci 1200.jpg
Między nami kobietami. Kobiety w Powstaniu Warszawskim

Gościem audycji była Wiktoria Jurczewska, drifterka, a także prowadząca Polskiego Radia Kierowców. W rozmowie opowiedziała o najnowszej stacji Polskiego Radia oraz o swojej pasji do motoryzacji. 

- Nie było takiej anteny, brakowało jej, jesteśmy młodym zespołem pełnym werwy i to widać i słychać, i w redakcji po prostu czuć, że nam się chce to radio robić - powiedziała Wiktoria Jurczewska. Prowadząca PRK.

Posłuchaj
22:11 PR24_mp3 2021_08_11-23-36-41.mp3 Wiktoria Jurczewska: drift to jest taki dymny taniec samochodami (Polskie Radio 24) 

Jak dodała, "fantastyczne jest to, że tworzymy z kierowcami społeczność". - My się lubimy, teraz byliśmy na evencie w Opolu i pierwszy raz mieliśmy okazję osobiście spotkać się z naszymi słuchaczami, którzy się podpisują pod wiadomościami do nas - zaznaczyła. - Przyszli do nas, poznaliśmy się, przybiliśmy piątki i w końcu mogliśmy porozmawiać osobiście - powiedziała dodając, "że to jest chyba to, po co się właśnie robi to radio".

Rozmówczyni odniosła się również do tego, jak na obecność kobiet w zespole Radia Kierowców zareagowali mężczyźni. - W redakcji tego nie widać, ale widać to w parku maszyn, na przykład u mnie w drifcie, że do pewnego czasu faktycznie to był świat, którego kobiety się bały, ale idziemy do przodu i kobiety też już się odważają - zauważyła.

Nawiązując do swojej pasji, Wiktoria opowiedziała o tym, czym tak naprawdę jest drift. - Profesjonalnie się to nazywa jazda samochodem w poślizgu kontrolowanym - objaśniła. - Zrywamy tylną oś samochodu, chociaż musimy mieć bardzo dużo przyczepności na tylnej osi, żeby ten samochód jechał, odpychał się, a nie ślizgał - wskazała.  Jak dodała, "kiedy odpychamy się od ziemi, to mamy kontrolę nad tym autem".

- Ja sobie mówię, że drift to jest taki dymny taniec samochodami, bo to jest jedyny motorsport pokazowy - podkreśliła. - Tutaj oprócz umiejętności bardzo ważne jest to, jak to auto wygląda - dodała. - Sędziowie nie oceniają czasu, ale jakość przejazdu i show, jakie się zrobi samochodem - zauważyła.


Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Wiktoria Jurczewska (drifterka, Polskie Radio Kierowców)

Data emisji: 11.08.2021

Godzina: 23.35

jb

Czytaj także

Odpicuj swoją brykę - Lamborghini malowane farbami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:30
Stojące na ulicy Lamborghini często wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Jest on tym większy, gdy widzimy, jak ktoś maluje na nim pędzlem kolorowe szlaczki! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowieckie: Podczas robót drogowych zginął 42-letni pracownik. Najechał na niego walec

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:50
Walec drogowy podczas cofania najechał na 42-letniego pracownika jednej z firm budujących drogę ekspresową S7 niedaleko Mławy. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 41-letni kierowca walca był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśniają policja i prokuratura.
rozwiń zwiń