X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Między nami kobietami. Kobiety w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 12:30
- Codziennie docierają do nas informacje, że odchodzą kolejne osoby - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Sarnecka z Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
Pierwszego sierpnia minęła 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Pierwszego sierpnia minęła 77. rocznica wybuchu Powstania WarszawskiegoFoto: Forum/Krzysztof Jarosz

W sierpniu jak co roku upamiętniamy Powstanie Warszawskie i konsekwencje jego wybuchu. W audycji "Między nami kobietami" mowa była m.in. o opiece nad ostatnimi żyjącymi powstańcami warszawskimi, a także o losach kobiet w powstaniu.

Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

Monika Sarnecka, pytana o to, ilu uczestników powstania jeszcze żyje, podkreśliła, że weterani mają dzisiaj ponad 90 lat i jest ich już mniej niż tysiąc. - Codziennie docierają informacje, że odchodzą kolejne osoby - powiedziała.

W rozmowie również więcej o planach Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, m.in. o upamiętnieniu ofiar powstania.

Czytaj także:

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Monika Sarnecka (Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 04.07.2021

Godzina: 23.35

Czytaj także

"Między nami kobietami". Siostry z Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 07:01
- Do tej pory mówiło się o siedmiu, ośmiu zgromadzeniach sióstr, które brały udział czynny w Powstaniu, mnie udało się opisać dwadzieścia trzy zgromadzenia i jeden instytut życia konsekrowanego. Jednak to nie jest wszystko, jestem pewna, że takich zgromadzeń i klasztorów było więcej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Puścikowska, publicystka, autorka książki "Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcydzieła z Watykanu już do zobaczenia na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:02
- Przede wszystkim chcieliśmy pokazać Ojca Świętego inaczej niż do tej pory - w otoczeniu dzieł sztuki, które były mu bliskie - mówiła o audycji "Między nami kobietami" Beata Gadomska, kurator wystawy "Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II".
rozwiń zwiń