X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Autorka książki "To my wychowamy Kościół": kobiety Kościoła są bardzo różnorodne

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 12:58
- Okazuje się, że tak naprawdę my, kobiety Kościoła, jesteśmy bardzo różne, oczekujemy różnych rzeczy, mamy różne pragnienia dotyczące i naszej wiary, i naszej obecności w Kościele, i też różne pomysły. Starałam się pokazać różne punkty widzenia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Kędzierska-Zaporowska, autorka książki "To my wychowamy Kościół".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Wśród pytań na temat przyszłości Kościoła coraz częściej pojawia się to o rolę kobiet we wspólnocie ludzi wierzących. Stosunkowo rzadko jednak pyta się kobiety o ich osobiste doświadczenie wiary i wątpliwości oraz wyzwania, które się z wiarą łączą.

pap ks pawlukiewicz 1200.jpg
"Spotkanie pełne wzruszeń". Renata Czerwińska o książce o życiu ks. Pawlukiewicza

Kim jest dla kobiet Jezus Chrystus i gdzie się z Nim spotykają? Jaką wiarę chcą przekazać swoim dzieciom? Czego oczekują od Kościoła, a co chciałyby Kościołowi dać? Jak opowiadają o Bogu innym kobietom? Takie pytania odważyła się zadać swoim rozmówczyniom Magdalena Kędzierska-Zaporowska. W ich bardzo osobistych rozmowach padło wiele różnych i nieoczywistych odpowiedzi, które mogą stanowić inspirację dla wszystkich wierzących - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Autorka książki zaznaczyła, że nie napisała książki, tylko ją przygotowała, zredagowała i wymyśliła. Jak podkreśliła Magdalena Kędzierska-Zaporowska "książkę tworzy 8 kobiet, jej rozmówczyń, które zdecydowały się odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie, czy wychowamy kościół".

"Kobiety kościoła są bardzo różne"

- Wydawało mi się na początku, że kobiety w kościele to taka homogeniczna grupa, która ma takie same poglądy, tego samego oczekuję. Okazuje się, że tak naprawdę my kobiety kościoła jesteśmy bardzo różne, oczekujemy różnych rzeczy, mamy różne pragnienia dotyczące i naszej wiary, i naszej obecności w kościele, i też różne pomysły. Starałam się pokazać różne punkty widzenia - powiedziała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:53 anna popekk.mp3 Magdalena Kędzierska-Zaporowska o książce "To my wychowamy Kościół" ("Między nami kobietami"/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Magdalena Kędzierska-Zaporowska (autorka książki "To my wychowamy Kościół")

Data emisji: 05.05.2021

Godzina: 23:36

Czytaj także

Dlaczego Bóg się ukrywa? Ks. dr Dobrzeniecki o swojej nowej książce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:00
- Postanowiłem napisać tę książkę, aby pokazać, że chrześcijanie są w stanie sformułować odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Marek Dobrzeniecki, filozof z Akademii Katolickiej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Książki. "Słowo czytane ma duży wpływ na nasz relaks"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 08:03
- W naszej fundacji przyświecają nam trzy główne cele. Pierwszym jest szeroka promocja czytelnictwa. Zależy nam, żeby ludzie obcowali więcej ze słowem czytanym, bo ma duży wpływ na nasz relaks - powiedział o znaczeniu czytania i działaniach fundacji Zaczytani.org jej prezes Michał Stępień. Gośćmi "Weekendu kulturalnego" byli także Michał Mendyk i Beata Majcher.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Roszkowski: współczesność jest trudna dla Kościoła, na Zachodzie mamy do czynienia z jego kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 10:57
- Zdawałem sobie sprawę z kryzysu Kościoła związanego z różnymi skandalami i dechrystianizacją życia codziennego w społeczeństwach zachodnich. Wydarzenia z jesieni ubiegłego roku przyspieszyły prace nad książką i przesądziły o pewnych myślach, zwłaszcza związanych z drugim tomem – powiedział prof. Wojciech Roszkowski, historyk i autor książki "Świętości, upadki i nawrócenia".
rozwiń zwiń