X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Spotkanie pełne wzruszeń". Renata Czerwińska o książce o życiu ks. Pawlukiewicza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:45
- Żadne z nas nie zdawało sobie wtedy sprawy z tego, że to będzie spotkanie na 7 tygodni, bardzo emocjonalne spotkanie pełne łez, wzruszeń - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Renata Czerwicka, autorka książki "Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk", która opowiada o życiu ks. Piotra Pawlukiewicza. 
ks. kanonik Piotr Pawlukiewicz
ks. kanonik Piotr PawlukiewiczFoto: PAP/Tomasz Gzell

wojciech polak 1200.jpg
Prymas Polski: nauczanie św. Jana Pawła II o uczciwości i wolności jest wciąż aktualne

Z autorką książki "Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk" opowiadającej o życiu ks. kanonika Piotra Pawlukiewicza rozmawiamy o historii jej powstania. W wywiadzie ks. Pawlukiewicz przywołuje m.in. historie i anegdoty z własnego życia, a także życia innych osób, które weryfikują to, jakimi dziś ludzie żyją wartościami.


Posłuchaj
22:48 anna popek.mp3 Renata Czerwińska o książce opowiadającej o życiu ks. Pawlukiewicza

- Pracowaliśmy razem w wydawnictwie RTCK. Wydawaliśmy wcześniej audiobooki, audiokonferencję z jego udziałem, wydaliśmy też kilka książek. Rzeczywiście zwróciłam uwagę, że ksiądz Piotr nigdzie nie mówi o sobie - powiedziała autorka książki. 

Renata Czerwicka opowiedziała o tym, jak udało jej się namówić ks. Piotra Pawlukiewicza na wywiad. Podkreśliła, że podczas jednego z wywiadów uprzedziła księdza, "to nie będzie jak rzeka, tylko to będzie wywiad strumyk i zobaczymy, co z tego będzie".

Czytaj także:

- Żadne z nas nie zdawało sobie wtedy sprawy z tego, że to będzie spotkanie na 7 tygodni, bardzo emocjonalne spotkanie pełne łez, wzruszeń, historii, spraw takich najgłębszych, a zarazem trochę zabawnych - zaznaczyła. 

Ks. kanonik Piotr Pawlukiewicz urodzony 10 kwietnia 1960 w Warszawie, zmarł 21 marca w 2020 roku - był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, rekolekcjonistą, kaznodzieją, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej oraz autorem książek o tematyce religijnej.

Więcej szczegółów w audycji "Między nami kobietami".

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość:  Renata Czerwicka

Data emisji: 09.10.2021

Godzina: 23.35

nt

Czytaj także

"Teologia Tolkiena". Ks. prof. Stanisław Adamiak: to bardziej książka o wierze

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:41
- Trochę brakuje czasem pozycji, które przybliżałyby takie problemy teologiczne, katechizmowe, w formie bardziej przystępnej, może właśnie odwołując się do przykładów, które mogą być zrozumiałe dla szerszych kręgów - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Stanisław Adamiak, autor książki "Teologia Tolkiena".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Książki. "Słowo czytane ma duży wpływ na nasz relaks"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 08:03
- W naszej fundacji przyświecają nam trzy główne cele. Pierwszym jest szeroka promocja czytelnictwa. Zależy nam, żeby ludzie obcowali więcej ze słowem czytanym, bo ma duży wpływ na nasz relaks - powiedział o znaczeniu czytania i działaniach fundacji Zaczytani.org jej prezes Michał Stępień. Gośćmi "Weekendu kulturalnego" byli także Michał Mendyk i Beata Majcher.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami". Paulina Smaszcz w PR24: sama rzeźbię swoją rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:43
- Potrzebni są nam mistrzowie, żeby wejść na wyższy pułap - wyznała na antenie Polskiego Radia 24 Paulina Smaszcz, dziennikarka, prezenterka, menedżerka projektów public relations, autorka książek.
rozwiń zwiń