X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koty przejmują władzę nad światem, czyli zwierzęta bohaterami książek

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 10:00
- Dzisiaj bezsprzecznie jesteśmy królami symetryzmu. Będzie to krok do wielkiej zgody w narodzie. Jedna książka o kotach, a druga o psach - zapowiedzieli Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu/babakazad

W najnowszym odcinku audycji "Posłowie" prowadzący wzięli na tapet dwie książki. Pierwsza z nich to publikacja Abigail Tucker "Lew w salonie. Jak koty oswoiły człowieka i przejęły władzę nad światem". 

Aby lepiej zrozumieć tych puszystych obcych w naszych szeregach, Abby Tucker wyrusza na spotkanie z hodowcami, aktywistami i naukowcami, którzy poświęcili im swoje życie.

Posłuchaj
23:45 _PR24_AAC 2021_06_23-22-06-39.mp3 Koty przejmują władzę nad światem, czyli zwierzęta bohaterami książek ("Posłowie")

Odwiedza laboratoria, w których bada się kocie kości wydobyte z pierwszych ludzkich osad, przemierza odludne zakątki Florydy w poszukiwaniu kotów swobodnie buszujących w dziczy i spędza trochę czasu z Lil Bub, jedną z największych kocich celebrytek.

książka FREE 1200_660.jpg
"Bardzo mieszane wrażenia na granicy niechęci". Orbitowski o książce Dołęgi-Mostowicza

"Fenomen psiej natury i jego miejsce w naszym życiu"

Druga omawiana książka to wydawnictwo Tora Åge Bringsværda "Hau. Psy pieski i bestie w baśniach mitach i wierzeniach". 

W poszukiwaniu śladów psów Tor Åge Bringsværd przekopał historię świata i literaturę i wyłuskał to, co najciekawsze. Znalazł mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek ze wszystkich miejsc i czasów.

Od mitologii greckiej po wierzenia ludów Afryki, od religii i filozofii po kreskówki i filmy. Przedstawia fenomen psiej natury i jego miejsce w naszym życiu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr GociekŁukasz Orbitowski

Data emisji: 23.06.2021

Godzina emisji: 22.06

ks

Czytaj także

Sztuczna inteligencja, sztuczne emocje. Czy człowiek może zaprzyjaźnić się z robotem?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:00
- Główna bohaterka, Klara, jest istotą sztuczną. To sztuczna inteligencja zamknięta w ciele robota, który jest napędzany słońcem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, który z Łukaszem Orbitowskim dyskutował w audycji "Posłowie" m.in. o książce "Klara i słońce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emancypacja w Tatrach - "Kamienny sufit" Anny Król

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 10:16
Jedenaście wyjątkowych kobiet, pokonujących piętrzące się zewsząd trudności, by móc realizować swoją największą pasję - chodzić po górach. Ich sylwetki w "Kamiennym suficie", kreśli Anna Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wrażenie odsłaniającego się kraju". Orbitowski o serii opowiadań "Po deszczu przy księżycu"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 11:25
- Odniosłem mocne wrażenie, że przede mną odsłania się cały kraj - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz Łukasz Orbitowski, który razem z Piotrem Goćkiem zrecenzowali dwie książki: Harukiego Murakamiego "Podziemie. Największy zamach w Tokio" i Akinariego Uedy "Po deszczu przy księżycu".
rozwiń zwiń