X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Śliska sprawa” Volkera Kutschera - książka pełna życia

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:00
W najnowszym odcinku audycji "Posłowie" o kryminale „Śliska sprawa” Volkera Kutschera. - To kolejna książka, którą polubiłem i nawet nie zadaję sobie pytania, kto zabił - stwierdził Łukasz Orbitowski. Po meandrach niemieckich kryminałów, słuchaczy PR24 oprowadzał także Piotr Gociek.
Audio
Śliska sprawa to pierwszy z cyklu kryminałów, których bohaterem jest komisarz Gereon Rath.
"Śliska sprawa" to pierwszy z cyklu kryminałów, których bohaterem jest komisarz Gereon Rath.Foto: mat. wydawcy
„Śliska sprawa” Volkera Kutschera to pierwszy z cyklu kryminałów, których bohaterem jest komisarz Gereon Rath. Bohater opowieści przeniesiony z Kolonii do Berlina po tym, jak podczas pełnienia służby omyłkowo zastrzelił niewinną osobę. Akcja powieści toczy się w Berlinie późnych lat dwudziestych. Rath, który wcześniej pracował w policji kryminalnej, ma po przenosinach zająć się sprawami obyczajowymi, co odczuwa jako oczywistą degradację. Kiedy z berlińskiego kanału wyłowione zostają zwłoki, komisarz postanawia zająć się sprawą i po godzinach prowadzi własne śledztwo. Nie podejrzewa, że wkrótce będzie zmuszony prowadzić dochodzenie… przeciwko samemu sobie.
- To kolejna książka, którą polubiłem. Nawet nie zadaje sobie pytania, kto zabił. Chodzi o zaginione, carskie złoto, którego transport rozpłynął się w Berlinie - zdradził jeden z głównych wątków Łukasz Orbitowski, który podkreślał kunszt narracyjny oraz obyczajowe drobiazgi kreślące obraz epoki. - Ta książka jest pełna życia i przypuszczam, że za autorem stoi sztab reasercherów - zauważył Łukasz Orbitowski.
Według Piotra Gursztyna omawiana książka, to "bardzo dobry produkt popkulturowy". - Główny bohater przybywa do Berlina i okaże się trochę bardziej związany z pewnymi tajemnicami niż to na początku się wydawało - stwierdził Piotr Gursztyn, który wysoko ocenił "Śliską sprawę" zwracając uwagę na to, że postaci w tej książce są "ładnie nakreślone".

Na podstawie powieści powstał serial „Babylon Berlin“, entuzjastycznie przyjęty również przez polskich widzów.

W audycji także o komiksie „Złoty Berlin”, adaptacji powieściowego bestsellera Kutschera, który stał się podstawą najdroższego w historii niemieckiego przemysłu filmowego serialu.
***

Więcej w nagraniu.

Audycję "Posłowie" prowadzili Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski.

Polskie Radio 24/tb/mat. promocyjne

______________________

Data emisji: 04.12.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Biały" Breta Eastona Ellisa. Książka zrodzona z "niemocy prozatorskiej"?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:07
- Ellis mało pisze, co dobrze o nim świadczy. Z jego niemocy prozatorskiej zrodził się ten krótki memuar, zbiór esejów, rodzaj komentarza do kultury - mówił Łukasz Orbitowski w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Posłowie". "Mniszek" jako obraz księdza, który żądał dowodu od Boga

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 22:30
- Będziemy mówić o prozie polskiej i brytyjskiej. Pierwszą pozycją będzie nowela "Mniszek" Andrzeja Horubały, która ukazała się jedynie jako e-book, a drugą najnowsza powieść Iana McEwana "Maszyny takie jak ja" - mówił Piotr Gociek, który wraz z Łukaszem Orbitowskim poprowadzili program "Posłowie" na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Posłowie" o książce J Lucy Jones "Lisy. Historia miłości i odrazy"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:30
- Lis był od małego moim ukochanym zwierzęciem. Nie mam pojęcia dlaczego, ale te listy byłe ze mną od najwcześniejszego dzieciństwa - mówił Łukasz Orbitowski w Polskim Radiu 24. W audycji "Posłowie", jej gospodarze - Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski rozmawiali o książce J Lucy Jones "Lisy. Historia miłości i odrazy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Posłowie". Reportaże o moralności hitlerowców oraz proza schulzowska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 22:30
W najnowszym odcinku audycji "Posłowie" Piotr Gociek oraz Łukasz Orbitowski zajęli się dwiema pozycjami. Jedną był zbiór dziesięciu reportaży o powojennej moralności zbrodniarzy hitlerowskich "Co u pana słychać" autorstwa Krzysztofa Kąkolewskiego, a drugą zbiór opowiadań Jana Polkowskiego "Portier".
rozwiń zwiń