X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Echa Katynia". Hlebowicz: totalitarne ideologie ciągle w ludziach tkwią

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:15
- Nie chodzi tutaj o opowiadanie o przemocy jako takiej, ale o mówienie o totalitaryzmach - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz z IPN, organizator II Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach "Echa Katynia".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: roompoetliar/Shutterstock.com

Gość PR24 mówił, że w tym roku zaprezentowano ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 wyprodukowane w zeszłym roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Oprócz seansów filmowych ważnym składnikiem festiwalu są debaty oraz spotkania z twórcami, a także warsztaty dla twórców i amatorów.

- To przykład idei, która narodziła się jakiś czas temu. Niedawno natomiast powołaliśmy festiwal międzynarodowy. Ideologia, np. komunistyczna, ciągle bowiem tkwi w ludziach, choćby w postaci traum - powiedział gość PR24.


Jan Żaryn 1200.jpg
"Chcemy sięgać do naszego zaplecza historycznego". Prof. Jan Żaryn o Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej

"Twórcy różnych gatunków"

W obecnej edycji Festiwalu pokazano najnowsze podejmujące temat totalitaryzmów światowe produkcje pochodzące z Rosji, Czech, Węgier, Serbii, Turcji, Łotwy. Tegoroczny Festiwal to bardzo szerokie spektrum sztuki filmowej, od filmów fabularnych po pełnometrażowy dokument czy animacje.

Adam Hlebowicz przypomniał, że do udziału w festiwalu zaproszono twórców różnych gatunków filmowych z całego świata i wyselekcjonowano najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy. Przypomniał, że totalitaryzmy ideowe nadal istnieją, niektóre w postaci państw o takim charakterze, inne w coraz bardziej "modnych" postmodernistycznych ideologiach, mniej czy bardziej jawnie czerpiących z dorobku komunizmu lub nazizmu.


Posłuchaj
23:15 PR24_mp3 2021_04_19-22-06-34.mp3 A. Hlebowicz o Festiwalu "Echa Katynia" ("Towarzystwo Niepokornych")

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: Adam Hlebowicz (IPN)

Data emisji: 19.04.2021

Godzina: 22:06

Czytaj także

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dr Korkuć: kłamstwo obrasta nowymi próbami manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 21:03
- Zawsze będzie część rzeczy, których nie wiemy, bo ta zbrodnia i to kłamstwo, nawet po ujawnieniu, obrasta nowymi przemilczeniami, nowymi próbami manipulacji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Korkuć z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Akademii Ignatianum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Znamy decydentów, ale są luki w wiedzy o jej wymiarze". Wasilewski o zbrodni katyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 17:45
- Ginęli dlatego, że byli oficerami Wojska Polskiego czy policjantami - tak o zbrodni katyńskiej mówił w Polskim Radiu 24 dr Witold Wasilewski z IPN.
rozwiń zwiń