X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chcemy sięgać do naszego zaplecza historycznego". Prof. Jan Żaryn o Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 10:00
- Instytut został powołany do opieki i wzbudzania chęci kultywowania dziedzictwa obozu narodowego i katolicyzmu społecznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego.
Prof. Jan Żaryn
Prof. Jan Żaryn Foto: PR24/AK

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego zajmuje się realizacją polityki pamięci w zakresie historii i dziedzictwa Polski, w tym dorobku polskiej myśli społeczno-politycznej, ze szczególnym uwzględnieniem myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej.

Jego celem jest również tworzenie podstaw naukowych dla rozwoju wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli społeczno-politycznej.

RomualdTraugutt663.jpg
"O powstaniu styczniowym uczono nas w bardzo różny i dziwny sposób". Raszkowska w rocznicę zrywu

- Wszystko po to, by jako naród dziś wolny sięgać do naszego zaplecza historycznego i odnajdować postaci, albo aktualne, albo takie, które można zaszczepić do naszego pokolenia - powiedział prof. Jan Żaryn.

Swoje zadania Instytut ma realizować m.in. poprzez prowadzenie działalności wydawniczej i badawczej, organizowanie wystaw, konferencji, a także realizację programów edukacyjnych czy stypendialnych. Instytut będzie też współpracował z innymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi, w tym polonijnymi, oraz organizacjami pozarządowymi.

- Dysponujemy też Funduszem Patriotycznym dla konkretnych inicjatyw. Zachęcam do zaglądania na nasze strony, tam zamieszczamy szczegółowe informacje o tym, jak wypełnić wniosek i jakie pomysły mogą liczyć na dotacje - podkreślił historyk.


Posłuchaj
23:26 PR24_mp3 2021_03_29-22-06-28.mp3 Prof. J. Żaryn o Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego ("Towarzystwo Niepokornych")

***

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: prof. Jan Żaryn (dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego)

Data emisji: 29.03.2021

Godzina: 22.06

Czytaj także

"Zawsze był z narodem". Dr Łatka o roli Kościoła w odzyskiwaniu niepodległości przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 15:39
- W każdym z trzech zaborów Kościół katolicki brał udział na rzecz odzyskania niepodległości. Jego kluczową rolą było przede wszystkim podtrzymywanie tożsamości narodowej, zagrożonej przez zaborców - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Rafał Łatka, historyk i politolog (IPN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różańska-Gorgolewska: charyzma ojca Malińskiego okazała się silniejsza niż Dekalog

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:40
- Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy udaje się opętać dorosłych ludzi - tak o wydarzeniach wokół ojca Pawła Malińskiego mówiła w Polskim Radiu 24 Krystyna Różańska-Gorgolewska z CSW. Gośćmi audycji byli też: dr Janusz Janowski, filozof i dr Zbigniew Mańkowski z ASP w Gdańsku.  
rozwiń zwiń