X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To miejsce kryje jeszcze wiele tajemnic i zagadek". Nawrocki o Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 11:00
- Nasza misja archeologiczna przyniosła efekt w postaci około 50 tys. eksponatów, dziewięciu szkieletów aktualnie diagnozowanych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej. 
Płonące Warsztaty Portowe Rady Portu i Dróg Wodnych położone przy ogrodzeniu Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Fotografia wykonana z Nowego Portu w Gdańsku 1 września 1939 roku
Płonące Warsztaty Portowe Rady Portu i Dróg Wodnych położone przy ogrodzeniu Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Fotografia wykonana z Nowego Portu w Gdańsku 1 września 1939 roku Foto: NAC/Wydawnictwo Prasowe Kraków-Warszawa

Gość PR24 mówił o zmianach, jakie udało się przeprowadzić w Muzeum II Wojny Światowej. - Ostatecznie to 26 zmian. Dodam, że zostały wstrzymane przez postępowanie sądowe. To pierwszy taki proces w Polsce, gdy grupa naukowców uznaje muzeum za swoją własność i chce je zabetonować - powiedział dr Karol Nawrocki.


muzeum_ostrołęka_twitter_663.jpg
"Będzie nowocześnie". Dyrektor o Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

28 sierpnia 2020 r. wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 potrwa prawdopodobnie do 2026 r., ale poszczególne części będą otwierane stopniowo. W sumie obejmie ono około 26,5 tys. mkw.

"50 tys. eksponatów"

- Zasadniczym interesem państwowym jest budowa tego Muzeum, aby nikt nie miał wątpliwości, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Ciężko było nam prowadzić badania archeologiczne, ponieważ przekonywano nas, że na Westerplatte znaleziono już wszystko i należy to miejsce zostawić w spokoju - mówił dr Karol Nawrocki.

Przypomniał przy tym, że misja archeologiczna przyniosła tymczasem efekt w postaci około 50 tys. eksponatów, dziewięciu szkieletów aktualnie diagnozowanych. - Pięć zostało już zidentyfikowanych, co oznacza, że po 80 latach, znaleźliśmy polskich bohaterów, obrońców Westerplatte. To z kolei pokazuje, jak wiele tajemnic i zagadek kryje to miejsce - powiedział gość PR24.


Posłuchaj
22:26 PR24_mp3 2021_03_22-22-06-25.mp3 Dr K. Nawrocki o zarządzaniu Muzeum II Wojny Światowej ("Towarzystwo Niepokornych")

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"

Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman

Gość: dr Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej)

Data emisji: 23.03.2021

Godzina: 22.06 

Czytaj także

Buty saperskie obrońcy Westerplatte. Wyjątkowy eksponat Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 06:47
Wyjątkowy eksponat można podziwiać w otwartym po przerwie pandemicznej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W ramach akcji "Wejście w historię" placówka prezentuje pozostałości butów saperskich jednego z obrońców Westerplatte - kaprala Bronisława Peruckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekshumacje na Westerplatte. Podjęto najprawdopodobniej szczątki mjr. Henryka Sucharskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 13:21
Na Westerplatte w Gdańsku ekshumowano szczątki należące najprawdopodobniej do majora Henryka Sucharskiego, komendanta Wojskowej Składnicy Tranzytowej podczas obrony półwyspu w 1939 roku.
rozwiń zwiń