X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wiele osób przyjeżdża do Polski i zbiera inspiracje". Arkadiusz Gołębiewski o festiwalu "NNW"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:00
- Podczas Retrospektyw* Festiwalu "NNW" przedstawiamy produkcje zagranicznce, z Europy Środkowo-Wschodniej. Z każdym rokiem przyjeżdżają ludzie z coraz to innych krajów. Wielu zagranicznych obywateli przyjeżdża do naszego kraju i inspiruje się tym festiwalem, chcą opowiadać swoją historę w podobny sposób - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Arkadiusz Gołębiewski.
Dyrektor festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci Arkadiusz Gołębiewski
Dyrektor festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Arkadiusz GołębiewskiFoto: East News/Michał Woźniak
1200_Piejko.jpg
XII Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Magdalena Piejko: ks. Orzechowski nie szedł na żadne kompromisy

Jan Ruman (redaktor naczelny "Biuletynu IPN"), który był jednym z prowadzących audycji, zapytał Arkadiusza Gołębiewskiego o festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Dyrektor wydarzenia podkreślił, że przez sytuację związaną z pandemią przeprowadzanie tego typu inicjatwy nie jest proste.

Czytaj także:

Posłuchaj
24:40 [PR24] PR24 (mp3) 26 październik_2020_10_26-22-06-01_for_media.mp3 Arkadiusz Gołębiewski o festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

- Warunki nie są łatwe, wiele inicjatyw jest sparaliżowanych. Również nasze festiwale nie mają łatwo. Miesiąc temu zakończyliśmy festiwal w Gdyni. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze działania w Ciechanowie - to tutaj, na północnym Mazowszu ta idea się zrodziła - i tutaj są przeprowadzane te Retrospektywy - tłumaczył.

Festiwal1200.jpg
"Tylko prawda jest interesująca". Reżyser Maciej Pawlicki o festiwalu filmowym "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Podczas Retrospektyw przedstawiamy również produkcje zagranicznce, z tej Europy Środkowo-Wschodniej. Z każdym rokiem przyjeżdżają ludzie z coraz to innych krajów. Czesi, Chorwaci... - wymieniał. - Wielu obywateli przyjeżdża do naszego kraju i inspiruje się tym festiwalem, chcą opowiadać w podobny sposób co my - mówił.

Pamięć o Zbrodni Katyńskiej

Paweł Nowacki (producent filmów dokumentalnych) odniósł się natomiast do świadomości historycznej Polaków. - W 2007 r. świadomość Zbrodni Katyńskiej charakteryzowała się tym, że wiele osób "coś" słyszało... Tak naprawdę skok świadomości nastąpił dopiero po premierze filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy - mówił.

- Opowieść o Zbrodni Katyńskiej w związku z katastrofą smoleńską była opowieścią, która trwała ponad tydzień - w związku z żałobą. Były to gigantyczne obrazy we wszystkich stacjach telewizyjnych - przypominano, że nasza delegacja poleciała uczcić oficerów pomordowanych w Katyniu. To jest niezwykle ciekawe, że dopiero w 2010 r. zdecydowana większość Polaków dowiedziała się, że tego mordu dokonali Sowieci - podkreślił.

*Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbywa się zawsze na przełomie września i października, jednak jego echa rozbrzmiewają przez cały rok. Jest to związane m.in. z festiwalowymi Retrospektywami. To forma Festiwalu NNW w wersji skróconej. 

***

Tytuł audycji: "Towarzystwo niepokornych"
Prowadzili: Jan RumanArkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki
Data emisji: 26.10.2020
Godzina: 22.08

PR24/festiwalnnw.pl
pb

Czytaj także

Polskie Radio nagrodziło najlepsze dokumenty radiowe na Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 07:11
Nagrodę Polskiego Radia w kategorii "Dokument Radiowy" XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni otrzymał reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej – zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych – niż reportaż – mówiła podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu, która odbyła się w niedzielę 27 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieczna zima" wśród głównych zwycięzców Festiwalu "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 10:00
Film "Wieczna zima", który wyreżyserował Attila Szasz, wygrał konkurs na najlepszą fabułę na XII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zrobiliśmy spiżowego pomnika". Damian Żurawski o filmie o ks. Stanisławie Orzechowskim

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 16:31
- Chcieliśmy pokazać postać księdza, która wpłynęła na bardzo wiele osób we Wrocławiu i w Polsce. jesteśmy także jego wychowankami, to nie jest opowieść o fikcyjnej postaci, sami mogliśmy doświadczyć tego wpływu, ksiądz pokazał na, jak warto przeżyć swoje życie - mówił w Polskim Radiu 24 Damian Żurawski, który wraz z Magdaleną Piejko wyreżyserował film "Orzech. Zawsze chciałem być wśród ludzi".
rozwiń zwiń