X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmiany klimatu i zanieczyszczenie środowiska. Na co wpływa człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 08:30
Wpływ człowieka na globalne ocieplenie oraz rozróżnienie między globalnym ociepleniem a zanieczyszczeniem środowiska - między innymi o tym mówił w Polskim Radiu 24 politolog Tomasz Teluk. Gość audycji "Wojna cywilizacji" pytał też o sens podejmowania decyzji klimatycznych przez państwa mające znikomy wpływ na zanieczyszczenie środowiska, podczas gdy "główni emitenci" temat całkowicie ignorują.
Czy i jaki wpływ na globalne ocieplenie ma człowiek?
Czy i jaki wpływ na globalne ocieplenie ma człowiek?Foto: shutterstock, Autorstwa lovelyday12

W najnowszej odsłonie audycji "Wojna cywilizacji" prowadzący Robert Tekieli rozmawiał z gościem, politologiem Tomaszem Telukiem na temat wpływu działalności człowieka na zmiany środowiskowe. Przywołał przy tym opinię prof. Antonino Zichichiego, fizyka z Włoch, który twierdzi, że wpływ człowieka na zmiany klimatu nie przekracza 5 proc.

Rewolucja klimatyczna?

Gość PR24 stwierdził, że we współczesnym środowisku naukowym panuje sprzeciw wobec jakichkolwiek odmiennych opinii na temat zmian klimatycznych. Jego zdaniem, sprzeciw ten skutkuje tym, że część naukowców wygłasza tezy wprost absurdalne, obawiając się ostracyzmu ze strony większości środowiska.

Tomasz Teluk zwrócił także uwagę na działalność państw dotyczącą zwalczania zmian klimatycznych. Jego zdaniem przykładem jej nieskuteczności był ostatni szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow, na którym nie doszło do jednoznacznych deklaracji o zmniejszeniu emisyjności przez państwa emitujące najwięcej CO2 do atmosfery. Jak stwierdził, bez ich udziału wszelkie ograniczenia nakładanie na siebie przez inne państwa doprowadzą tylko do kryzysu gospodarczego, a nie przyniosą żadnych skutków dla klimatu.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:29 PR24_mp3 2021_11_20-07-35-32_WC.mp3 "Zielona rewolucja, czyli Europejski Zielony Ład" ("Wojna cywilizacji" / PR24)

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Tomasz Teluk (politolog)
Data emisji: 20.11.2021
Godzina emisji: 07.35

PR24/jmo

Czytaj także

Wycinają lasy, by stawiać elektrownie słoneczne. Jerzy Kwaśniewski: to wykwit ideologii ekologicznej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 08:23
- Koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele wyższe, a ich efektywność - o wiele niższa. Ryzyko dla energetyki krajowej wzrasta, bezpieczeństwo państwa natomiast maleje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Jego zdaniem wycinanie lasów po to, by budować elektrownie słoneczne, to "jeden z wielu wykwitów ideologii". 
rozwiń zwiń