X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Robert Tekieli

"Uzurpacja w zakresie praworządności i prawa rodzinnego". Prezes Ordo Iuris o działaniach UE

- Trybunały Konstytucyjne wielu krajów UE zadają sobie pytanie, gdzie przebiega linia pierwszeństwa prawa, czy najważniejsze jest prawo tworzone przez ograny UE, czy pierwszeństwo mają konstytucje narodowe - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Robert Tekieli

"W 1989 roku komuniści nie planowali oddać władzy". Prof. Wicenty o służbach u schyłku PRL

Ani w 1988 roku, ani w 1989 roku komuniści nie chcieli oddać władzy. Kalkulowali, że uda się ją utrzymać, oczywiście na trochę nowych zasadach. Nowo wybrane i nowo kształtowane służby specjalne, przede wszystkim Urząd Ochrony Państwa, były w jakiejś mierze kontynuacją Służby Bezpieczeństwa, przynajmniej w wymiarze personalnym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Wicenty z gdańskiego IPN-u.
Zobacz więcej na temat:  Robert Tekieli PRL historia Polski HISTORIA historia PRL IPN Polskie Radio 24 służba bezpieczeństwa służby i bezpieczeństwo

Prof. Antoni Dudek: Czerwiec '56 różni się od innych protestów w PRL. Obie strony miały broń

- W jednym wymiarze Czerwiec '56 różni się od wszystkich pozostałych protestów, które były w PRL-u później. Mianowicie w trakcie tych demonstracji, tych protestów, rzeczywiście tłum zdobywa w więzieniu broń, ponad 200 sztuk broni. (...) A więc można powiedzieć, że tam obie strony były uzbrojone - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, historyk i politolog z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Robert Tekieli Antoni Dudek PRL historia Polski HISTORIA historia PRL Czerwiec 1956

Tekieli: opozycja na Litwie i Łotwie popiera działania swoich rządów, w Polsce tak nie jest

Stan wyjątkowy w Polsce ma zostać wprowadzony na terenach przygranicznych w związku z kryzysem migracyjnym. To rozwiązanie skrytykowała część opozycyjnych polityków. - Na Litwie i Łotwie, gdzie weszły w życie podobne rozwiązania, opozycja jednoznacznie stoi za działaniami tamtejszych rządów. W Polsce tak nie jest. Przecież to czyste szaleństwo - skomentował w Polskim Radiu 24 dziennikarz Robert Tekieli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś migracja granica Robert Tekieli

"Bronią gwałtów homoseksualnych i pedofilii w Kościele". Ks. Oko o "lawendowej mafii"

- Członkowie »lawendowej mafii« często zamieniają Kościół w Sodomę i Gomorę, w dom uciech homoseksualnych dla swoich niskich przyjemności niszczą to, co jest najświętsze - Kościół Katolicki. Niszczą drogę do zbawienia, robiąc z niech drogę do piekła - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Dariusz Oko, filozof. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Robert Tekieli Dariusz Oko

Polska fantastyka naukowa w czasach PRL. Ziemkiewicz: Zajdel okazał się prorokiem

- Janusz Zajdel był najwybitniejszym przedstawicielem formacji "pisarzy z przymusu historycznego". To był człowiek o wspaniałym talencie pisarskim i humanista, który został fizykiem właśnie dlatego, że w czasach jego młodości wstyd było studiować cokolwiek innego niż nauki ścisłe - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli PRL historia PRL komunizm cenzura fantastyka literatura Rafał Ziemkiewicz

Jan Ołdakowski: powstańcom warszawskim przez lata nie wolno było o nim opowiadać

- Ci powstańcy, którzy przeżyli powstanie, żyli w kulturze, w której nie pozwalano im opowiadać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Nie można było pisać o Polskim Państwie Podziemnym. Byli tylko młodzi, piękni powstańcy i zbrodniczy rząd, który posłał ich na bój - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski Robert Tekieli

Grzegorz Górny: wobec krajów naszego regionu stosuje się podwójne standardy

- Polskę i Węgry piętnuje się w tej chwili za to, że uznają wyższość prawa krajowego nad unijnym, a przecież to samo orzekały sądy i Trybunały Konstytucyjne chociażby w Niemczech i Hiszpanii. Nie wywoływało to tak gwałtownych reakcji środowisk unijnych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Grzegorz Górny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Grzegorz Górny Unia Europejska POLSKA Węgry

Depopulacja narzędziem rewolucji? Filip Memches: mamy do czynienia z "ideologiczną kolonizacją"

- Mamy do czynienia z bogatymi krajami, czy z elitami bogatych krajów, które po prostu chcą ograniczać przyrost naturalny w krajach III świata, w Afryce, w Azji. Promują określony styl życia, środki antykoncepcyjne, aborcję w tych krajach - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Memches.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo marksizm Filip Memches Robert Tekieli Polskie Radio 24 depopulacja

Jacek Karnowski: rewolucja kulturowa wygrała w wielu państwach, brakuje kontrelity intelektualnej

- W wielu krajach mamy już faktyczny monopol jednej strony światopoglądowej, ideowej. Ale nie ma już kontrelity intelektualnej - nie na taką skalę, żeby wychodziła ona z inną ofertą. Jednak w świecie zachodnim pozytywnie wyróżniają się w tym zakresie Polska i Węgry - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli KULTURA społeczeństwo

"Kwestia dostępu do aborcji nie jest regulowana w traktatach UE". dr Tymoteusz Zych o raporcie Matica

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego przyjęła raport na temat "zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych", w którym m.in. wzywa się państwa członkowskie UE do zapewnienia dostępu do aborcji i uznania zabójstwa prenatalnego za prawo człowieka. O dokumencie mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych (Ordo Iuris).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Robert Tekieli polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej aborcja