X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wojna cywilizacji". Kulturowe konteksty rewolucji cywilizacyjnej XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 08:24
- Celebryci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że funkcjonują w sytuacji, w której bardzo wiele z ich przyszłej kariery i aktualnej sytuacji popularności zależy od graczy, którzy są - delikatnie mówiąc - w sojuszu z owymi niepokojącymi przemianami - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Piotr Gociek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/Shutterstock

W kolejnej odsłonie audycji "Wojna cywilizacji" prowadzący Robert Tekieli, wraz z gościem, dziennikarzem Piotrem Goćkiem, rozważali zagadnienie kulturowych kontekstów rewolucji cywilizacyjnej XXI wieku.

Gość PR24 został zapytany o postawę wielu celebrytów, którzy rzadko potrafią postawić się wszechobecnej poprawności politycznej. Jak stwierdził, znani ludzie zdają sobie sprawę, że od tego, jaką postawę przyjmą, w znacznym stopniu zależy ich dalsza kariera.

lgbt flaga free.jpg
"Badania przeczą tej narracji". Dr Tymoteusz Zych o atakach na Polskę ws. LGBT

- Celebryci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że funkcjonują w sytuacji, w której bardzo wiele z ich przyszłej kariery i aktualnej sytuacji popularności zależy od graczy, którzy są - delikatnie mówiąc - w sojuszu z owymi niepokojącymi przemianami - mówił Piotr Gociek, za przykład dając kanał serwisu streamingowego Netflix, którego kanał już na wejściu wita użytkownika informacją "dlaczego wspieramy LGBT".

Czytaj również:

- To, co Netflix mówi wprost, inni mówią po cichu, a nawet jak nie mówią po cichu, to jest takie "milczące zrozumienie i porozumienie", trochę tak, jak to było dawnymi czasy w tzw. demokracjach ludowych. Nie trzeba było, żeby towarzysz przewodniczący głośno coś mówił, bo wszyscy rozumieli, że są "warunki obiektywne" i w ramach tych warunków trzeba się zachowywać tak, a nie inaczej - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:10 PR24_mp3 2021_10_23-07-36-50_WC.mp3 Piotr Gociek o kulturowych kontekstach rewolucji cywilizacyjnej w XXI wieku ("Wojna cywilizacji" / PR24)

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Piotr Gociek (dziennikarz)
Data emisji: 23.10.2021
Godzina emisji: 07.36

PR24/jmo

Czytaj także

Robert Tekieli: niemiecki Kościół głosi herezje i dąży do schizmy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:42
- Tezę o schizmie mogę dziś rozbudować już w sposób absolutnie pewny o herezję. Kościół niemiecki głosi herezję i idzie bardzo ostro w kierunku schizmy. Powiedział to wprost, artykułując to zresztą bardzo mocno, niemiecki kardynał Walter Brandmüller - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta naszej stacji Robert Tekieli, odnosząc się do zapowiedzi niemieckich biskupów, którzy - wbrew nauce Kościoła - zamierzają błogosławić pary homoseksualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzi o ideologię, a nie osoby". Robert Tekieli o liście poparcia LGBT+ w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 12:12
- To przejaw pychy, protekcjonalizmu i próba dominacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, komentator Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń