X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Autor bloga "Gej przeciwko światu": jako homoseksualista, nie chcę być włączany w ten zbitek LGBT

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 08:10
- Celem marksisty jest wyzwolenie tych mniejszości z rzekomej dyskryminacji, część z nich zakłada, że ich celem jest odwrócenie ról. Widzimy to np. w przypadku feminizmu. Twierdzą, że chcą równości, ale kiedy ją osiągają, chcą zastąpienia mężczyzn kobietami - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Krysiak, autor bloga "Gej przeciwko światu".
Jedna z parad równości w Warszawie
Jedna z parad równości w WarszawieFoto: OleksSH/ Shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że nie chce być kojarzony z ruchem LGBT. Jego zdaniem kwestia homoseksualizmu została zagarnięta przez lewicę, która kieruje się neomarksistowską ideologią. O historii jego spojrzenia na świat oraz ocenie ruchów lewicowych opowiedział w audycji "Wojna cywilizacji".

Oko1200/PAP
"Jesteśmy atakowani przez ideologów gender". Ks. Oko o wyroku niemieckiego sądu

Lewicowa narracja

Waldemar Krysiak powiedział, że powodem dla którego zaczął prowadzić bloga była złość na zawłaszczenie przez lewicę tematu homoseksualizmu. - Moja nazwa bloga wzięła się stąd, że jako osobo homoseksualna jestem wpychany w tą lewicową narrację według, której muszę identyfikować się z tym tworem LGBT, który dla mnie jest dziwny i muszę wspierać tzw. postępową lewicę. Bardzo mnie to denerwowało - powiedział.

- Każda próba rozróżnienia grup, które są zawłaszczane prze lewicę na grupy, które niekoniecznie przez lewicą mogą być zawłaszczane, spotyka się z gniewem. Za każdym razem kiedy podkreślam, że nie chce być włączany w ten zbitek LGBT, to pojawiają się ludzie, którzy powtarzają mi że skoro jestem gejem to do tego należę - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 scharakteryzował też dążenia neomarksistów. - Nie wszystkie rodzaje mniejszości są tym, co interesuje neomarksistów. Skupiają się na mniejszościach, które według nich nie są uprzywilejowane. Ich świat jest dość prostu. Dzieli świat na dwie kategorie. Na grupę uciskaną i grupę, która uciskuje - podkreślił.

- Celem marksisty jest wyzwolenie tych mniejszości z rzekomej dyskryminacji, część z nich zakłada, że ich celem jest odwrócenie ról. Widzimy to np. w przypadku feminizmu. Twierdzą, że chcą równości, ale kiedy ją osiągają, chcą zastąpienia mężczyzn kobietami. Rzekomym celem jest równość, ale etapem faktycznym jest odwrócenie ról - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:26 PR24 2021_08_21-07-35-39.mp3 Waldemar Krysiak o neomarksistach ("Wojna cywilizacji")

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Waldemar Krysiak (autor bloga "Gej przeciwko światu")
Data emisji: 21.07.2021
Godzina emisji: 7:35

dz

Czytaj także

Fińska poseł zacytowała Pismo Święte. Teraz ma zarzuty i grozi jej więzienie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 06:45
Päivi Räsänen opublikowała na twitterze cytat z Pisma Świętego, mówiący o homoseksualizmie. Stało się to powodem jej kłopotów, gdyż postawiono jej zarzut "agitacji etnicznej" i grozi jej więzienie. Powstała petycja w obronie polityk. Podpisało się pod nią już ponad 80 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lawendowa mafia w Kościele nie jest wymysłem". Robert Tekieli o wyroku wobec ks. Dariusza Oko

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:32
- Osoby homoseksualne aktywnie nie powinny robić kariery w Kościele katolickim. Mówię tu o McCarricku - drapieżniku seksualnym, który gwałcił dzieci i niszczył kleryków. Lawendowa mafia w Kościele nie jest wymysłem - podkreślił w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. dr hab. Dariusz Oko o swoim procesie w Niemczech: bronimy nie tylko siebie, ale całej Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 16:05
- Tu nie chodzi tylko o nas, tylko całą Unię Europejską. Widać wyraźnie, że następuje coraz większe niszczenie wolności słowa, wolności religijnej, człowieka, chrześcijanina. Ten wyrok zaprzecza podstawowym wartościom, także europejskim - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko, teolog, skazany przez sąd w Niemczech.
rozwiń zwiń