X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Strefy wolne od LGBT jak UFO". Mecenas Kwaśniewski o wszczęciu procedury przeciw Polsce przez KE

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 08:00
- Wszczęcie procedury ws. "stref wolnych od LGBT" jest jak kolejne śledztwo ws. UFO. Sprawa była już wyjaśniania, a KE w oficjalnym komunikacie przyznała, że otrzymała wyjaśnienia od polskiego rządu i nie jest w stanie przedstawić żadnego oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/Shutterstock

Komisja Europejska wszczęła w czwartek postępowanie naruszeniowe przeciwko Polsce związane z równością i ochroną praw podstawowych. "W przypadku Polski Komisja uważa, że władze polskie nie ustosunkowały się w pełni i w odpowiedni sposób do zapytania Komisji dotyczącego charakteru i wpływu uchwał dotyczących tzw. stref wolnych od ideologii LGBT przyjętych przez kilka polskich regionów i gmin" - oznajmiła Komisja.

Posłuchaj
22:43 _PR24_AAC 2021_07_17-07-35-27.mp3 "Strefy wolne od LGBT jak UFO". Mecenas Kwaśniewski o wszczęciu procedury przeciw Polsce przez KE (Wojna Cywylizacji)

Uzasadniając swoją decyzję, KE wyraziła niepokój, że uchwały te "mogą naruszać prawo UE dotyczące niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną". 

LGBT Unia Europejska free-1200 BY.jpg
Jacek Karnowski: rewolucja kulturowa wygrała w wielu państwach, brakuje kontrelity intelektualnej

"KE próbuje zepchnąć Polskę i Węgry na margines"

Mec. Jerzy Kwaśniewski był gościem audycji "Wojna cywilizacji" Roberta Tekielego na antenie Polskiego Radia 24. Prawnik wskazywał, że ws. "stref wolnych od LGBT" mamy w Unii Europejskiej dwójmyślenie. - Oficjalnie komunikaty nie mogą uderzyć w Polskę, bo nie ma takich podstaw prawnych, byłoby to niezgodne z traktatami - tłumaczył.

Mecenas podkreślał, że na poziomie politycznym Komisja Europejska próbuje zepchnąć Polskę i Węgry na margines życia politycznego Unii Europejskiej. - Chce wprowadzić jednoznaczne wrażenie, że w Polsce łamane są prawa człowieka i doprowadzić do wstrzymania środków europejskich - mówił.

- W Polsce mamy do czynienia z oporem wobec ideologii LGBT, na Węgrzech trwa proces wypychania wpływów Sorosa. Tu i tu poruszane są takie wartości jak ochrona życia, która dla zachodniej Europy są nieakceptowalne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris)
Data emisji: 17.07.2021
Godzina emisji: 7.35

ks

Czytaj także

Orban broni węgierskiej ustawy. "PE i KE chcą, byśmy wpuścili do szkół działaczy LGBTQ"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:21
- Parlament Europejski i Komisja Europejska chcą, byśmy wpuścili do szkół i przedszkoli działaczy LGBTQ, ale my na to nie pozwolimy – oświadczył w czwartek premier Węgier Viktor Orban w wideo zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku. Węgierska ustawa dziś (8 lipca) wchodzi w życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludziom odbiera się swobodę myślenia". Lodowski o dyskusji wokół węgierskiej ustawy dot. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 22:05
- Ludziom odbiera się swobodę myślenia, prawo do własnych poglądów i do życia zgodnie z wartościami, które wyznają, mówiąc, że to nie jest już Europa - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, komentując dyskusję w Parlamencie Europejskim o węgierskiej ustawie dot. ochrony osób do 18. roku życia przed pornografią oraz homoseksualizmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości Węgier: nie zrezygnujemy z ochrony naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:50
- Obronimy interesy węgierskich rodziców i nie może się do tego mieszać żadna instytucja, unijna czy międzynarodowa - powiedziała minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga, pytana o węgierską ustawę o ochronie dzieci.
rozwiń zwiń